FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
"Dom dorosłych dzieci" - reportaż Alicji Pietruczuk
"Dom dorosłych dzieci" - reportaż Alicji Pietruczuk
Budowy mieszkań wspomaganych podejmują się organizacje pozarządowe, ale cały czas takich miejsc jest za mało. W supraskiej "Arce" koło Białegostoku dom znalazło osiem dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, wśród nich 40-letni Piotr.
Jego mama - pani Małgorzata mówi, że dopiero teraz może spokojnie żyć i spokojnie umrzeć. Nie musi się już martwić, co stanie się jej dzieckiem, gdy jej samej zabraknie. Dopiero co przeszła na emeryturę i wolny czas postanowiła wykorzystać na naukę i zostać dogoterapeutą, by wspierać mieszkańców Arki. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Alicji Pietruczuk zatytułowanego "Dom dorosłych dzieci", dzisiaj po 22-ej.
Posłuchaj reportażu
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
O mieszkaniach wspomaganych rozmawiam z przedstawicielami PSONI, organizacji, która od wielu lat buduje takie mieszkania dla swoich podopiecznych.
PSONI Koło w Stargardzie reprezentuje koordynatorka mieszkań wspomaganych w tej organizacji pani Anna Cokan oraz Edyta Lapczyk -Lew kierownik WTZ w Stargradzie, natomiast Polickie Koło PSONI reprezentują Katarzyna Madej koordynatorka mieszkań wspomaganych w tej organizacji oraz Zbigniew Witkowski - skarbnik Koła i rodzic.
 

Zobacz także

2023-03-30, godz. 09:34 „Wilcze piętno” - reportaż Małgorzaty Furgi To było dla nich niezapomniane doświadczenie. Młodzi artyści, słuchacze i absolwenci Szkół Artystycznych Top-Art w Szczecinie otrzymali szansę poznania… » więcej 2023-03-29, godz. 13:48 "Skąd jesteśmy" - reportaż Małgorzaty Furgi "Skąd jesteśmy" - to tytułowe pytanie postawili sobie członkowie Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość. Zauważyli, że w naszym regionie mieszkańcy… » więcej 2023-03-28, godz. 06:00 "Odebrane dzieci" – reportaż Małgorzaty Furgi Od wielu lat Zachodniopomorskie TPD pracuje z rodzinami będącymi w kryzysie, a wszystko po to, aby pomóc dzieciom. Specjalistom współpracującym z tą organizacją… » więcej 2023-03-27, godz. 09:58 "Filip" - audiobook na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda W Radiu Szczecin przypominamy audiobook "Filip". To adaptacja wydanej w 1961 roku powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip Vincel - tytułowy… » więcej 2023-03-23, godz. 05:35 "Świat za szybą" - reportaż Małgorzaty Furgi Autyzm jest trzecim najczęściej spotykanym zaburzeniem rozwojowym. Częstszym nawet niż zespół Downa czy cukrzyca. Mimo to rozpoznanie tej poważnej choroby… » więcej 2023-03-22, godz. 06:00 „Natura zwyciężyła” – reportaż Anny Kolmer Badania opublikowane w czasopiśmie „Journal of Environmental Psychology” wyraźnie potwierdziły, że obcowanie z naturą wpływa na poprawę sił witalnych… » więcej 2023-03-21, godz. 05:37 "Świat malowany tkaniną" - reportaż Anny Kolmer "Tkanina artystyczna", "tkanina unikatowa", "polska szkoła tkaniny" - określenia można mnożyć. Pewne jest jedno: tkanina to materiał o dużym potencjale… » więcej 2023-03-16, godz. 06:00 „Koty na tymczasie” – reportaż Małgorzaty Furgi Osoby zajmujące się bezdomnymi kotami potrzebują domów tymczasowych prowadzonych przez wolontariuszy. W takim domu leczy się chore bezdomne koty, obejmuje… » więcej 2023-03-14, godz. 23:15 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej 2023-03-14, godz. 06:00 Z komputerem za pan brat – reportaż Małgorzaty Furgi Coraz więcej osób niewidomych i niedowidzących chce poszerzać swoją wiedzę o nowych technologiach informatycznych. Mają świadomość, że specjalistyczne… » więcej
12345