Projekt Zdrowie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Projekt Zdrowie
  • "Projekt Zdrowie" - prowadząca Joanna Gralka
  • Premiera w każdą środę o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Będziemy mówić o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać. Dodatkowo co tydzień przygotujemy dla Was ciekawostki i nowości ze świata zachodniopomorskiej służby zdrowia.

PUM logo
Projekt Zdrowie (22.03.23) - Badania wzroku uczniów.
Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, badają wzrok w szczecińskich podstawówkach.
Projekt Zdrowie (15.03.2023) - Nowe odkrycie prof. Jana Lubińskiego
Profesor Jan Lubiński dowiódł wpływu selenu na zgony z powodu raka piersi. Badania trwały 3 lata. Pokazały, że utrzymanie optymalnego poziomu tego pierwiastka w organizmie obniża ryzyko śmierci u kobiet.
Projekt Zdrowie (08.03.2023) - Nowe pielęgniarki w regionie
Na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie odbyło się dziś absolutorium i "czepkowanie" adeptów zawodu. To pierwsi absolwenci kierunku Pielęgniarstwo, którzy studiowali niestacjonarnie. Jak mówią, zawód wybierali świadomie. Często to osoby, które już pracują w służbie zdrowia.
Dr hab. Andrzej Ossowski Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Dr hab. Andrzej Ossowski Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Projekt Zdrowie (01.03.2023) - Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów na PUM
To dzięki ich pracy udaje się przywracać tożsamość tym, którzy mają dziś swoje święto. To naukowcy z Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, która działa na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Do tej zidentyfikowali 120 żołnierzy. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Projekt Zdrowie (22.02.2023) - Współpraca z PUM.
Radio Szczecin podpisało porozumienie o współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Będziemy Was informować o akcjach profilaktycznych,
nowościach i ofercie szpitali klinicznych, a także za pośrednictwem naukowców namawiać do zdrowego trybu życiu.
Na początek rozmowa z rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińkim
Projekt Zdrowie (08.02.2023) - Operacje plastyczne na NFZ
Ponad 1200 operacji tylko w ubiegłym roku wykonali lekarze z oddziału chirurgii plastycznej 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie. To jedna z najprężniej rozwijających się takich jednostek w kraju. Pracuje w niej zespół kilkunastu chirurgów różnych specjalizacji.
Projekt Zdrowie (01.02.2023) - Pierwsza poradnia prehabilitacyjna w regionie
Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie uruchomiło poradnię prehabilitacyjną. Będzie przyjmować pacjentów chorych na nowotwory, zanim rozpoczną leczenie onkologiczne.
Projekt Zdrowie (25.01.2023) - Robot da Vinci dla kobiet
Robot da Vinci pomaga ratować pacjentki z rakiem endometrium i trzonu macicy. Operacje przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu przeprowadzają lekarze ze szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.
1234567