Naturalnie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Naturalnie
  • "Naturalnie" - prowadzący Kamil Nieradka
  • Premiera w każdy piątek o godzinie 14:40 na antenie Radia Szczecin.

Naturalnie, czyli magazyn w Radiu Szczecin poświęcony działaniom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - i nie tylko. Czym właściwie zajmuje się Fundusz ? Widomo, że jeśli Fundusz, to pieniądze. A zatem kto i na jakich zasadach może z nich korzystać ? Sztandarowym programem Funduszu jest Czyste Powietrze. Sprawdzimy więc, czy rzeczywiście powietrze jest czystsze i czy stać nas, żeby zmienić kopciucha na nowoczesny piec gazowy. Poza tym w szczegółach opowiemy o tym jak WFOŚiGW wspiera pasje czyli np. służbę w OSP ale będzie też coś dla "gadżeciarzy", czyli jak wyciągnąć pieniądze z Funduszu na samochód elektryczny.

I wiele, wiele innych ciekawostek - co i jak - żeby było naturalnie.

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Naturalnie - 05.05.23 - Symbol Szczecina
Odra, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, gryf, Solidarność, Pogoń Szczecin, bramy: portowa i królewska, paprykarz, pasztecik, bułka z frytkami, port, dźwigozaury, Jasne Błonia, krokusy, brak centrum i starówki i np. budynek filharmonii oraz magnolie. To zapewne tylko część z symboli Szczecina. Nas interesuje dziś ten, który w ostatnich tygodniach kwietnia, zjawiskowo kwitnie i każdy amator fotografii z aparatem w telefonie nie przejdzie obok niego obojętnie. Tak, tak chodzi o magnolie... Posłuchajcie!
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Naturalnie (28.04.23) - Środowisko, a Zachodnia Obwodnica Szczecina
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Miliony metrów sześciennych materiałów, takich jak cement czy stal potrzebne będą do budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina, czyli do drogi, która połączy Goleniów z Kołbaskowem, z tunelem Police - Święta. Trzeba zatem podjąć temat: Środowisko, a Zachodnia Obwodnica Szczecina. I właśnie o tym przygotowaliśmy dla was najnowszy odcinek.
Naturalnie (21.04.2023) - TOGETAIR’23
Jak Polska dba o klimat i jednocześnie o bezpieczeństwo energetyczne ? M.in. o tym mówił premier Mateusz Morawiecki na szczycie klimatycznym w Warszawie TOGETAIR'23. Z kolei o tym jak w rządową strategie wpisuje się Pomorze Zachodnie na przykładzie Zespołu Elektrowni Dolna Odra opowiadał dla magazynu Naturalnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka. Warto też dodać, że podczas szczytu w Warszawie padły też nowe założenia 5 edycji programu Mój Prąd, które przedstawił wiceprezes NFOŚGiW Paweł Mirowski. Posłuchajcie najnowszego odcinka.
Naturalnie (14.04.23) - Zapraszamy na Odrę
Ruszył całodobowy monitoring Odry. Tym samym rzeka będzie najlepiej przebadaną w Europie. Poza tym naukowcy szukają antybiotyku na złotą algę. O szczegółach rozmawiamy z rzecznikiem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Maciejem Karczyńskim. Posłuchajcie!
Naturalnie (07.04.23) - 30 lat minęło...
Budowę 30 stacji ładowania dla samochodów elektrycznych w 30 zachodniopomorskich gminach dofinansuje na 30 lecie istnienia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Samorządowcy czas na składanie wniosków mają do 5 maja i to właśnie oni zdecydują czy ładowanie będzie za darmo czy za opłatą. Szczegóły w najnowszym odcinku.
Naturalnie (31.03.23) - Wielkie sprzątanie w Policach
Sprzątanie wielkiego śmietnika przy ul. Kamiennej w Policach na półmetku. Rozmawialiśmy ze starostą polickim Andrzejem Bednarkiem w tej sprawie. Posłuchajcie!
Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Naturalnie (24.03.23) - Woda...
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Woda - źródło życia, H2O, pokrywa ponad 70% powierzchni ziemi, ta ze Szczecina pochodzi m.in. z Miedwia, wrze w 100 Celsujsza, zamarza w temperaturze 0 stopni Celsjusza... - o wodzie można by pisać bez końca. Rezolucją ONZ - w trakcie szczytu w Rio de Janeiro - w 1992 roku, ustanowiono Światowy Dzień Wody na 22 marca. Jaką rolę jeśli chodzi o wodę spełnia Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ? Sprawdźcie najnowszy odcinek.
Naturalnie (17.03.23) - Nie ma jak to Ciepłe Mieszkanie
30 samorządów w Zachodniopomorskiem otrzymało pieniądze z programu NFOŚiGW Ciepłe Mieszkanie. Kasa jest jeszcze do wzięcia. O szczegółach w najnowszym odcinku.
Naturalnie (10.03.23) - Czas sprawdzić Czyste Powietrze
Od początku stycznia 2023 roku obowiązują nowe zasady przyznawania dotacji w rządowym programie Czyste Powietrze realizowanym przez WFOŚiGW. Jak sprawdziły się zmiany ? Czy mimo inflacji utrzymany został poziom zainteresowania programem ? M.in. o to pytaliśmy Pawła Mirowskiego, wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz rządowego pełnomocnika programu.
12345