Naturalnie
Radio SzczecinRadio Szczecin » Naturalnie
  • "Naturalnie" - prowadzący Kamil Nieradka
  • Premiera w każdy piątek o godzinie 19:20 na antenie Radia Szczecin.

Naturalnie, czyli magazyn w Radiu Szczecin poświęcony działaniom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - i nie tylko. Czym właściwie zajmuje się Fundusz ? Widomo, że jeśli Fundusz, to pieniądze. A zatem kto i na jakich zasadach może z nich korzystać ? Sztandarowym programem Funduszu jest Czyste Powietrze. Sprawdzimy więc, czy rzeczywiście powietrze jest czystsze i czy stać nas, żeby zmienić kopciucha na nowoczesny piec gazowy. Poza tym w szczegółach opowiemy o tym jak WFOŚiGW wspiera pasje czyli np. służbę w OSP ale będzie też coś dla "gadżeciarzy", czyli jak wyciągnąć pieniądze z Funduszu na samochód elektryczny.

I wiele, wiele innych ciekawostek - co i jak - żeby było naturalnie.

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Naturalnie (30.09.2022) - Baltic Pipe
27 września 2022 roku zmieniła się architektura gazowa w Europie. Norwegia, Dania i Polska połączyły się gazociągiem Baltic Pipe. A zatem dziś o znaczeniu tej inwestycji i właściwościach tego paliwa.
Naturalnie (23.09.2022) - Rybka musi pływać!
Ponad 100 tysięcy węgorzy europejskich trafi do akwenów w zachodniopomorskiem za sprawą Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie. Z kolei 14 milionów złotych Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej położone nad Odrą przeznaczą na zarybianie rzeki po katastrofie. Posłuchajcie relacji, a poznacie szczegóły!
Naturalnie (16.09.2022) - Zmieni się Czyste Powietrze
O programie Czyste Powietrze realizowanym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powiedzieliśmy już wiele. Powiedzieć trzeba jednak jeszcze, że czekają nas zmiany. Dotacje będą większe - zapowiada powołany w tym tygodniu na stanowisko pełnomocnika rządu ds. programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków polityk pochodzący z Polic Paweł Mirowski.
Naturalnie (09.09.2022) - Zatrzymać energie
Odnawialne Źródła Energii ? A i owszem... ale stale trzeba je udoskonalać. Enea we współpracy z naukowcami z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Uniwersytetu Szczecińskiego zbuduje w Łobzie bufor wodorowy. Cel jest prosty: zatrzymać energie.
Naturalnie (24.06.22)
To im ufamy najbardziej: strażacy są zawsze tam, gdzie ich potrzebują mieszkańcy regionu. Ochotnicy i zawodowcy w unikalnym w skali świata polskim krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Dzięki pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, także dzięki wsparciu rządu, strażacy mają w rękach nowoczesny sprzęt i wozy bojowe, mogą także remontować swoje remizy. Posłuchajcie.
Naturalnie (17.06.22)
Barszcz Sosnowskiego i azbest: roślina, która może poparzyć ludzi oraz używany niegdyś w budownictwie materiał, który ma działanie rakotwórcze. Samorządy, firmy, fundacje czy stowarzyszenia mogą pozyskać środki od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na usuwanie Barszczu Sosnowskiego i azbestu z naszej przestrzeni. Posłuchajcie.
Realizacja Wojciech Ochrymiuk[Radio Szczecin]
Naturalnie (10.06.22) - Pieniądze na ochronę przyrody
Realizacja Wojciech Ochrymiuk[Radio Szczecin]
Realizacja Wojciech Ochrymiuk[Radio Szczecin]
Ogród botaniczny w Niegoszczy zaprasza na II Festiwal peonii zielonych. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie można ubiegać się o środki na ochronę czy pielęgnację przyrody i tworzenie takich, niezwykłych miejsc. Szczegóły w programie.
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Naturalnie (03.06.2022) - Termomodernizacja na światową skale
Termomodernizacja na światową skale - tak, to dzieje się w Szczecinie, a nawet już ma miejsce przy wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Posejdon czy szczecińska katedra to najlepsze przykłady. Sprawdźcie!
Naturalnie (27.05.2022) - Ca
Ca, czyli wapń to niezwykle cenny pierwiastek dla świata. Dlatego też do zakupu wapna Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zapewnia dla rolników dotacje. O fenomenie Ca w pliku dźwiękowym. Posłuchajcie!
12