Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Trzej nowi księża archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Od prawej: Maciej Czaczyk, Piotr Łosiewski i Paweł Szeloch. Fot. Archiwum prywatne
Trzej nowi księża archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Od prawej: Maciej Czaczyk, Piotr Łosiewski i Paweł Szeloch. Fot. Archiwum prywatne
Od soboty Kościół na Pomorzu Zachodnim będzie miał trzech nowych księży. Wśród nich są m.in. zwycięzca programu telewizyjnego „Must be the music” czy też były listonosz.
Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga o godzinie 10, w szczecińskiej katedrze, udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom.

Maciej Czaczyk wygrał telewizyjny program, nagrał płytę i muzyczna kariera była u jego stóp. Wtedy zdecydował się, że pójdzie do seminarium. I dziś jest szczęśliwy, bo jak twierdzi, spełnia Wolą Bożą.

- To mnie po prostu trzyma tak głęboko, jak kotwica. Mam szczęście i taki spokój, że bez względu na to, co będzie się działo na morzu - czy będzie burza czy coś innego, to ta kotwica jest zakotwiczona. Myślę, że to jest mega ważne, szczególnie w momencie wybierania swojej drogi życiowej, żeby się zakotwiczyć, czyli wybrać drogę powołania - opowiadał Maciej Czaczyk.

Piotr Łosiewski był pół roku w seminarium, ale odszedł i przez pięć lat pracował jako listonosz.

- Doświadczałem, co to znaczy pracować na swoje utrzymanie, nauczyłem się takiego prostego kontaktu z drugim człowiekiem i dzisiaj mogę powiedzieć, że moje seminarium trwa od 10 lat. Podczas tej pracy starałem się prowadzić życie duchowe, sakramentalne cały czas, nie obraziłem się na Pana Boga, cieszę się, że w ten sposób Pan Bóg zaplanował moje życie - opowiadał Piotr Łosiewski.

Trzecim diakonem i przyszłym księdzem jest Paweł Szeloch. Nowi kapłani otrzymają dekrety na swoje pierwsze parafie.
- To mnie po prostu trzyma tak głęboko, jak kotwica - opowiadał Maciej Czaczyk.
- Doświadczałem, co to znaczy pracować na swoje utrzymanie, nauczyłem się takiego prostego kontaktu z drugim człowiekiem i dzisiaj mogę powiedzieć, że moje seminarium trwa od 10 lat - opowiadał Piotr Łosiewski.

Zobacz także

2020-06-05, godz. 19:04 Męski Różaniec znów na ulicach miasta W sobotę rano ulicami Szczecina przejdzie kolejny Męski Różaniec. Pierwszy raz zorganizowano go w sierpniu ubiegłego roku. » więcej 2020-06-05, godz. 12:13 Masz zdjęcie z Janem Pawłem II? Możesz pomóc stworzyć wystawę Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do akcji fotograficznej 'Takim Go Pamiętam'. » więcej 2020-05-31, godz. 08:12 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy W niedzielę w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki czy Pięćdziesiątnica. Miało bowiem miejsce pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Jest to też moment rozpoczęcia… » więcej 2020-05-24, godz. 14:34 Papież: jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa Papież powiedział, że wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa. W Dniu Wniebowstąpienia Pańskiego Franciszek zmówił południową modlitwę do Królowej Niebios, transmitowaną w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu… » więcej 2020-05-23, godz. 13:23 Kilka tysięcy paczek dla seniorów i chorych W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności. » więcej 2020-05-20, godz. 12:25 Papież: św. Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość. » więcej 2020-05-20, godz. 09:54 Francuscy wierni z obawami czekają na wspólne nabożeństwa Francuska Rada Państwa nakazała rządowi zniesienie zakazu zgromadzeń w miejscach kultu. To gest wobec katolików, muzułmanów i wyznawców judaizmu, którzy obchodzą pod koniec maja swoje święta. » więcej 2020-05-18, godz. 20:14 "Jan Paweł II był ziarnem rzuconym w dzieje Polski, Kościoła i świata" Był ziarnem dziejów Polski i świata - powiedział o św. Janie Pawle II w setną rocznicę jego urodzin metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. » więcej 2020-05-18, godz. 17:45 Premier: Jan Paweł II zmienił historię świata Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wpływie, jaki Jan Paweł II wywarł na losy świata. » więcej 2020-05-18, godz. 16:10 Para prezydencka oddała hołd Janowi Pawłowi II [ZDJĘCIE] W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą odwiedził Wadowice. » więcej
1234567