logowanie » Poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku.
Magazyn WuDoo
Radio Szczecin » Magazyn WuDoo

Aktualności

Rusza Plebiscyt WuDoo i Hip-Hop.pl 2014

 Jak co roku zapraszamy Was do uczestnictwa w  Plebiscycie Magazynu WuDoo i Hip-Hop.pl , w którym  muzycznie podsumujemy rok 2014.   Tradycyjnie już pojawi się  sześć kategorii,  ...

Jak co roku zapraszamy Was do uczestnictwa w Plebiscycie Magazynu WuDoo i Hip-Hop.pl, w którym muzycznie podsumujemy rok 2014.

Tradycyjnie już pojawi się sześć kategorii, a do nich sześć sond.Głos można oddawać raz dziennie i będą one zliczane co tydzień, a ostateczne wyniki będą sumą głosów z Hip-Hop.pl i www.wudoo.radio.szczecin.pl.

Dziś rozpoczynamy od kategorii Polski Rap Albumu Roku. Tradycyjnie już formuła plebiscytu pozwoliła nam nominowaćdwanaście płyt.

Podczas nominacji kierowaliśmy się dwoma wytycznymi. Po pierwsze wartością artystyczną płyty, a po drugie jej popularnością (w tym sprzedażą) oraz zyskanym uznaniem wśród słuchaczy i dziennikarzy (w tym w szczególności naszym). Tych dwanaście albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Już za tydzień dowiemy się jak oceniliście płyty, o których było głośno w minionym roku. W gronie dwunastu płyt znalazły się dwie płyty producenckie, dwa duetu rapersko-producenckie, jeden zespół i aż siedem czysto solowych albumów.

W 2014 pojawiło się naprawdę sporo ciekawych, ale nierównych płyt. Zawierały one zarówno kawałki powalające, jak i takie, które nie powinny się ukazać w ogóle, a już na pewno nie na opisywanych albumach. Wiele z nich musieliśmy pominąć, bo Album Roku oceniamy w całości, a nie po singlach.

Nie skreśliliśmy ich jednak całkowicie i wspomnimy o nich, w kolejnych kategoriach - Rap Singiel Roku i Artysta Roku.

W 2013 roku tytuł Polskiej Rap Płyty Roku zgarnął duet Słoń & Mikserza album "Demonologia II". Na drugim uplasował się Tede, a na trzecim Paluch. Dwóch ostatnich panów mamy w zestawieniu także w tym roku. Jak sobie poradzą, zobaczymy za tydzień.

Wśród nominowanych po raz kolejny pojawił się nieustannie trzymający formę O.S.T.R. - który w marcu 2014 odebrał statuetkę Artysty Dekady WuDoo i Hip-Hop.pl. Obok doświadczonych graczy mamy debiutującego Ńemego, uznanego, ale wciąż rozwijającego skrzydła Vixena, zyskującego coraz większe grono fanów Tauoraz powracającego po latach Noona.

Zapraszamy do głosowana. Sondę znajdziecie na stronie głównej Hip-Hop.pl. Każdy głos się liczy. Za tydzień okaże się komu przypadnie tytuł Polskiej Rap Płyty 2014.

Nominacje w kategorii Polska Rap Płyta Roku 2014:
* B.O.K. - Labirynt Babel
* Eldo - Chi
* HV/Noon - HV/Noon
* Ńemy - Ń
* O.S.T.R. & Marco Polo - Kartagina
* PCC (Paluch/Chris Carson) - Made In Heaven
* Tau - Remedium
* Tede - #kurt_rolson
* Ten Typ Mes - Trzeba Było Zostać Dresiarzem
* Vixen - Loco Tranquilo
* Włodi - Wszystko z dymem
* White House Records - Kodex 5 Elements

WuDoo open MIC: The Truekings na żywo!

W pierwszej noworocznej audycji WuDoo, gościem Ahy Tyszkiewicz byli młodzi reprezentanci szczecińskiej wytwórni The Truekings Label. Rozpoczęli oni nowy cykl WuDoo Open MIC. O co ...W pierwszej noworocznej audycji WuDoo, gościem Ahy Tyszkiewicz byli młodzi reprezentanci szczecińskiej wytwórni The Truekings Label. Rozpoczęli oni nowy cykl WuDoo Open MIC. O co chodzi? Raperzy wykonują na żywo swoje piosenki. Efekt można usłyszeć na antenie Radia Szczecin.

Na pierwszy ogień poszedł utwór "Krach", w wykonaniu Sage'a, Kaziora oraz Tony'ego Jazzu. Bit do numeru skomponował Cyga.

Kompozycja pochodzi z debiutanckiego krążka The Truekings Label zatytułowanego "Premiera". Jest to dwupłytowy album, na którym usłyszymy twórczość 20 raperów i 21 porducentów.

Sprawdźcie, jak poszło Sage'owi, Tonemu Jazzu i Kaziorowi. Nagranie jest zarazem niepowtarzalną okazją, żeby zobaczyć jak wygląda audycja Wu Doo "od kuchni".

Takich okazji w 2015 roku będzie więcej. Link do nagrania >>>

Specnaz wraca na szczecińskie podwórko

 Wielu fanów ulicznego rapu pamięta jeszcze nagrywki ekipy Specnaz ze Szczecina. Szalone filmy Sawy można powiedzieć, że przeszły do klasyki rapowego humoru.       Major oraz Dek ...

Wielu fanów ulicznego rapu pamięta jeszcze nagrywki ekipy Specnaz ze Szczecina. Szalone filmy Sawy można powiedzieć, że przeszły do klasyki rapowego humoru.

Major oraz Dekameron postanowili powrócić do zajawki i wskrzesić legendę. Impulsem do reaktywacji była nominacja Majora do Hot16chellange przez TKzetora. W swojej gorącej 16 Major nominował Konkreta. Naturalną więc koleją rzeczy było to, 16 lat znajomości zaoowocowało wspólnym nagraniem utowru.

Kompozycja "Wracam na miasto" została także zobrazowana. Spontaniczny, uliczny klip autorstwa Rafała Latarnika zapowiada długo oczekiwany powrót Specnazu na szczecińskie podwórka.

Zresztą wszystko co nastąpi usłyszycie w rymach. Link do klipu >>>

Kontrapunkt wspólny projekt duetu Jimy / Zet

 Kontrapunkt czyli wspólny projekt duetu Jimy / Zet. Za teksty odpowiedzialni są obaj panowie a za muzykę, mix oraz master – Zet. Grafikę natomiast oraz wszelkie materiały wideo  ...

Kontrapunkt czyli wspólny projekt duetu Jimy / Zet. Za teksty odpowiedzialni są obaj panowie a za muzykę, mix oraz master – Zet. Grafikę natomiast oraz wszelkie materiały wideo tworzy Filip Fijałkowski – Filop, który jest na stałe związany z grupą. Płyta „Własnym Sumptem” to spontaniczny projekt, który cechuje zgodnie z założeniem - surowe, brudne brzmienie oraz różnorodna tematyka. Jak wskazuje nazwa projekt jest stworzony własnym nakładem grupy Kontrapunkt, bez udziału gości i pomocy z zewnątrz. Na krążek składa się 12 numerów ( wliczając intro i outro ) oraz 3 bonus tracki.

Album promuje singiel „Ograniczony Lud” do którego niebawem ukaże się teledysk. Jeszcze w tym miesiącu będzie można nabyć płytę w formie fizycznej a póki co odsłuchać w całości można pod adresem: Link >>>

Goście WuDoo: Pinek i Good Aunt

W tym tygodniu odbędzie się premiera kolejnego szczecińskiego tytułu: Tytułu Roboczego. O wspólnej płycie Emdoki, Empo i Pinka opowie nam producent materiału Pinek. Kontrowersyjn ...W tym tygodniu odbędzie się premiera kolejnego szczecińskiego tytułu: Tytułu Roboczego. O wspólnej płycie Emdoki, Empo i Pinka opowie nam producent materiału Pinek.
Kontrowersyjni raperzy? O nich można się dowiedzieć tylko od kobiety:) Good Aunt aka Bad Witch znana jako trapowa dj'ka oraz pr-owiec Truekings obszernie i z dystansem przybliży plany tego szczecińskiego labelu, a także opowie o swoich zainteresowania muzycznych. Sprawdźcie rozmowę!

Okładka i tracklista Tytuł Roboczy

 Płyta "#niedoskonalyswiat", to nowy materiał składu Tytuł Roboczy. Jest to album bardzo dobrze przemyślany, praca nad nim trwała trzy lata. Nazwa jak i koncepcja krążka ma z jed ...

Płyta "#niedoskonalyswiat", to nowy materiał składu Tytuł Roboczy. Jest to album bardzo dobrze przemyślany, praca nad nim trwała trzy lata. Nazwa jak i koncepcja krążka ma z jednej strony ukazać niedoskonałości życia, z drugiej zaś jest to świadome odniesienie do filmu "Doskonały Świat" z 1993 roku, z Clintem Eastwoodem i Kevinem Costnerem w rolach głównych. Producentem płyty oraz twórcą prawie wszystkich bitów jest Pinek. Za teksty odpowiedzialni są Emdoka i Empo.

Album "#niedoskonalyswiat" składa się z 16 utworów + 2 bonus tracki, łączny czas jego trwania to 55 min i 55 sek. Wyżej wspomniane „parametry” nie są przypadkowe, w połączeniu z treścią muzyczną i graficzną tworzą zgrabną całość, przepełnioną symbolami.

Gościcinie: Bogu Bogdan, Ar Ski, Lizak, Hyziu, Kozi, Zetemel, Łabuń, Zając, Kac, Dadi. Skrecze - dj Hard Cut.

Album promuje utwór "Nie Ma Opcji", który można usłyszeć na płycie „Premiera” The Truekings Label. Już niebawem ukaże się także klip do wyżej wspomnianej kompozycji.

Link do utworu >>> Premiera płyty już w grudniu.

Łona i Webber o nietypowej korespondencji, nowej płycie i rapie chrześcijańskim

Łona i Webber są artystami reprezentatywnymi dla Szczecina tak jak Kasia Nosowska i Piotrek Banach. Nietypowe komentarze dotyczące rzeczywistości, "nieławkowa" szerokość spojrzen ...Łona i Webber są artystami reprezentatywnymi dla Szczecina tak jak Kasia Nosowska i Piotrek Banach. Nietypowe komentarze dotyczące rzeczywistości, "nieławkowa" szerokość spojrzenia na sprawy społeczne, oraz oryginalne metafory to tylko niektóre cechy charakterystyczne ich twórczości. Duet zawsze karze nam czekać nieco dłużej na swoje wspólne projekty. Z wywiadu dowiecie się kiedy pojawi się nowa płyta Szczecinian. Szeroko o innowacji w brzmieniu Webbera, a także o idei niecodziennego projektu "Wyślij sobie pocztówkę". Sprawdźcie rozmowę w magazynie WuDoo! >>>

12345

FOTOGALERIA

© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej