Wu Doo
Radio Szczecin » Magazyn WuDoo

Aktualności

Hybryd - O.S.T.R.a Polskim Singlem Roku 2015

Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście jednogłośnie, że Polskim Rap Singlem Roku 2015 został utwór "Hybryd" nagrany przez O.S.T.R.a do ...
Kolejna kategoria Plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl rozwiązana. Zdecydowaliście jednogłośnie, że Polskim Rap Singlem Roku 2015 został utwór "Hybryd" nagrany przez O.S.T.R.ado bitu Killing Skillsz albumu "Podróż zwana życiem", który ukazał się tradycyjnie w lutym nakładem Asfalt Records, debiutując na 1 miejscu OLIS, i goszcząc w zestawieniu do tej pory przez 38 tygodni.

Podobnie jak na listach sprzedaży Ostry (Artysta Dekady WuDoo i Hip-Hop.pl) znakomicie czuje się też w naszym plebiscycie. W latach 2004-2015 nominowany był w sumie 40 razy. Jeśli chodzi o single to jest to jego trzecie zwycięstwo. Ale pierwsze solo. Wcześniej triumfował w 2011 r. (SLU, OSTR, Jeru the Damaja "Oddałbym") oraz w 2012 r. (Tabasko "Wychowani w Polsce"). A jeżeli słyszeliście "We krwi (Since I Saw You)" czyli najnowszy utwór Adama z płyty "Życie po śmierci", to pewnie spodziewacie się nominacji w i przyszłym roku...

"Hybryd" zdominował zestawienie, zdobywając dwa razy więcej głosów niż drugi singiel "Wyjebane (Tak Mocno)" Kękę. Raper z Radomia w tej kategorii był na podium (3 miejsce) już w zeszłym roku za kawałek "Pozostając Sobą".

Najlepszą trójką AD 2015 uzupełnia Gural z kawałkiem "Apartament".

Słabo poradził sobie Quebonafide, który dostając aż trzy nominacje, zajął ostatnie trzy miejsca zestawienia. Dziwi też dopiero siódme miejsce Małpy, który w tej chwili jest na ustach wszystkich za sprawą pierwszej od 7 lat płyty "Mówi". O tym krążku na pewno nie zapomnimy w przyszłorocznych podsumowaniach. Może będzie lepiej.

Oto pełne zestawienie:
1. O.S.T.R. - Hybryd
2. Kękę - Wyjebane (Tak Mocno)
3. DonGURALesko - Apartament
4. Zeus - Będziemy Dziećmi
5. Tau - Pinokyo
6. Taco Hemingway - Sześć Zer
7. Małpa - Naiwniak
8. BonSoul - Lepiej Nie Pytać
9. Guzior - Clint Eastwood
10. Rasmentalism - Wyjdziesz na dwór? feat. Quebonafide
11. VNM x KęKę x Sokół x Quebonafide - Brać życie za mordę
12. Quebonafide - Oh My Buddha

Przed nami nowa kategoria: Amerykański Rap Singiel Roku 2015. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk. Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy.

Compton - Dr. Dre Zagraniczną Rap Płytą Roku 2015

Kolejna część plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl za nami. Zdecydowaliście, że tytuł Zagranicznej Rap Płyty Roku 2015 trafił - co zaskoczeniem nie jest - do Dr. Dre za album "Compto ...
Kolejna część plebiscytu WuDoo i Hip-Hop.pl za nami. Zdecydowaliście, że tytuł Zagranicznej Rap Płyty Roku 2015 trafił - co zaskoczeniem nie jest - do Dr. Dre za album "Compton". Drugie miejsce trafiło do Compton, a trzecie... też do Compton! Ale po kolei.

"Compton" to trzeci i wg zapowiedzi ostatni studyjny album Dre. Krążek swoją premierę miał na początku sierpnia i powstał w związku z premierą film biograficznego o N.W.A - Straight Outta Compton. Pochlebne recenzje i debiut na 2. miejscu US Billboard 200 z wynikiem 295,000 sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, świadczą o tym, że nie tylko w u nas został doceniony.

Napisaliśmy, że drugie miejsce też pozostało w Compton. Dlaczego? A dlatego, że przypadło ono jednemu z najbardziej popularnych i jednocześnie najbardziej propsowanych obecnie raperów na świecie - Kendrickowi Lamarowi za album "To Pimp A Butterfly". Lamar po raz drugi musi się zadowolić "srebrem". W 2012 roku jego "Good Kid, m.A.A.d City" też było na drugim, przegrywając jedynie z "Life Is Good" Nasa.

Zachodnie wybrzeże miało się w 2015 roku bardzo dobrze. Dowodem na to jest nasze trzecie miejsce, czyli płyta "The Documentary 2"reprezentanta, a jakże - Compton, Game'a. Jest to piąte podium w tej kategorii rapera z L.A. Przypomnijmy, że w 2005 roku wygrał albumem "The Documentary", trzy lata później w 2008 roku z "L.A.X.", a w 2011 z "The Red Album". Listę uzupełnia drugie miejsce za "Doctor's Advocate" w 2006.

Poniżej pełne zestawienie:
1. Dr. Dre - Compton
2. Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly
3. Game - The Documentary 2
4. Drake - If You're Reading This It's Too Late
5. Pusha T - King Push
6. A$AP Rocky - At.Long.Last.A$AP (ex aequo)
6. Logic - The Incredible True Story (ex aequo)
8. Rae Sremmurd – SremmLife
9. Meek Mill - Dreams Worth More Than Money
10. Future - DS2 (ex aequo)
10. Lupe Fiasco - Tetsuo & Youth (ex aequo)
12. Vince Staples - Summertime '06

Przed nami nowa kategoria: Polski Rap Singiel Roku 2015. Jak zawsze ciężko jest nominować w tej kategorii, ponieważ znakomitych utworów jest tak dużo, że musielibyśmy robić kilka sond. Dlatego też skupiliśmy się na tzw. singlach oficjalnych, tych do których nakręcono teledysk.

Dwanaście nominowanych singli zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, zwycięzcę wybierzecie Wy. Głosujcie tutaj!

„Nie wracam”, Bonson w kolejnej odsłonie WuDoo Open MIC

W dziesiątej odsłonie cyklu WuDoo Open MIC wystąpił Bonson . Zaprezentował nam jeden z numerów, który już niebawem ujrzy światło dzienne! Open Mic to swoisty powrót do przeszłoś ...
W dziesiątej odsłonie cyklu WuDoo Open MIC wystąpił Bonson. Zaprezentował nam jeden z numerów, który już niebawem ujrzy światło dzienne! Open Mic to swoisty powrót do przeszłości a zarazem nowy projekt ekipy The Truekings we współpracy z Aśką Tyszkiewicz.

Na czym polega? Podczas WuDoo artyści na żywo wykonują swoje utwory. Ten pewnego rodzaju live act jest także rejestrowany w postaci wideo.

Za realizację odpowiadają Sage i Lolek. Montaż wykonał współpracujący z The Truekings młody, zdolny artysta – Lolek. Grafika Mr. Max. Sprawdźcie wideo: Bonson - Nie wracam!

Shadowplay - Kartky'ego - Polską Rap Płytą 2015

Za nami pierwsza kategoria w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Tytuł Polskiej Rap Płyty Roku 2015 trafiał do... Kartky
Za nami pierwsza kategoria w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Tytuł Polskiej Rap Płyty Roku 2015trafiał do... Kartky'ego za album - Shadowplay.

Przypomnijmy tylko, że ostatnie kilkanaście miesięcy były dla bytomskiego rapera bardzo pracowite. W ciągu 14 miesięcy wydał trzy albumy (Preseason Highlights październik 2014, Shadowplay - wrzesień 2015, Fuego Infinito - grudzień 2015) i EPkę (Black Magic - wrzesień 2015). Wraz z wydaniem ostatniego krążka, zasilił szeregi QueQuality, a chwilę później ruszył w trasę koncertową Shadow Tour 2016. Niedawno zapowiedział także kolejny materiał, nad którym już pracuje.

Wracając jednak do plebiscytu. Podobnie jak w latach ubiegłych czytelnicy Hip-Hop.pl i słuchacze WuDoo nie byli jednomyślni. Ci pierwsi zdecydowanie wskazywali "Shadowplay", ci drudzy krążek "Vanillahaj$" Tedego.Po zsumowaniu głosów pierwsze miejsce przypadło Kartky'emu. I tu przypominamy, że liczą się oddane głosy, a nie rozkład procentowy sond.

Zaglądając do statystyk wspomnijmy jeszcze, że jest to trzecie z rzędu podium szefa Wielkiego Joł w tej kategorii. 2013: Elliminati (2 miejsce), 2014: #kurt_rolson (3 miejsce) i 2015: Vanillahaj$ (2 miejsce).

I tu moglibyśmy generalnie zakończyć podsumowanie. Różnica punktowa pomiędzy wspomnianą dwójką a pozostałymi nominowanymi jest tak duża, że po zsumowaniu głosów z pozycji 3-12, otrzymamy liczbę mniejszą niż samodzielnie zdobył Tede i rzecz jasna Kartky. Niemniej jednak trzecie miejsce przypadło O.S.T.R.emu za "Podróż Zwaną Życiem" i jest to powrót na podium po trzech latach, kiedy to Ostry (z kolegami z Tabasko) wygrał kategorię albumem "Ostatnia Szansa Tego Rapu".

Poniżej pełen ranking:
01. Kartky - Shadowplay
02. Tede - Vanillahaj$
03. O.S.T.R. - Podróż Zwana Życiem
04. Dwa Sławy - Ludzie Sztosy
05. KęKę - Nowe Rzeczy
06. Taco Hemingway - Umowa o Dzieło
07. Quebonafide - Ezoteryka
08. JWP/BC - Sequel
09. VNM - Klaud N9jn
10. Zeus - Zeus. Jest Super.
11. Rasmentalism - Wyszli Coś Zjeść
12. GrubSon - Holizm

Zwycięzcy gratulujemy, a Was zapraszamy do dalszego głosowania. Przed nami nowa kategoria: Amerykańska Rap Płyta Roku 2015 - głosuj tutaj! Podobnie jak w polskiej kategorii dwanaście nominowanych albumów zostało wybranych przez przedstawicieli redakcji WuDoo i Hip-Hop.pl, natomiast zwycięzcę wybierzecie Wy.

Klip promujący nowe wydawnictwo Kaziora już w sieci!

Na kanale TTK Label znalazł się klip do utworu „Mam akcję”. Jest to pierwszy teledysk promujący świeży mixtape Kaziora „Na oriencie”. Kazior to młody szczecińskiego raper, któreg ...
Na kanale TTK Label znalazł się klip do utworu „Mam akcję”. Jest to pierwszy teledysk promujący świeży mixtape Kaziora „Na oriencie”. Kazior to młody szczecińskiego raper, którego dotychczas udzielał się m.in. w projektach Pol Hasz i The Truekings Label "Premiera". Jego pierwszy solowy mixtape "Na Oriencie" powstawał na przestrzeni 2013 i 2015 roku w Rapido Studio oraz w DdoE Records. Jest to osiedlowy reportaż z codzienności artysty jak i osób które żyją ''na oriencie''. Raper opisuje towarzyszące temu wydarzenia oraz wyraża swoje refleksje. Mimo pejoratywnego wydźwięku wielu tekstów zawarte w nich metafory, gry słowne i inne skillsy są w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych słuchaczy. Jego utwory to mieszanka znanych mniej lub bardziej bitów oraz sampli z takich utworów jak np. Reakwon - Ice Cream, N.W.A. - Dopeman, Meek Mill – Energy oraz produkcji Ślimaka z oryginalnym flow. Pomimo mixtape'owego konceptu, całość tworzy spójny tematycznie obraz widziany z perspektywy ziomka z bloków. Link do klipu >>

Pierwszy klip Enesa i Ślimaka już w sieci!

Na kanale The Truekings w serwisie youtube można zobaczyć najnowszy klip do utworu „Wyrok”. Kawałek został stworzony przez duet rapersko producencki Enesa i Ślimaka. Kompozycja o ...
Na kanale The Truekings w serwisie youtube można zobaczyć najnowszy klip do utworu „Wyrok”. Kawałek został stworzony przez duet rapersko producencki Enesa i Ślimaka. Kompozycja oraz wideo promują album „Nasz Czas Też Mija...”. Na krążku gościnnie wystąpili Rybi i czołowy przedstawiciel szczecińskiego podziemia, Roka. Za warstwę muzyczną, w całości odpowiedzialny jest Ślimak. Autorem skreczy na albumie jest z kolei ikona szczecińskiej sceny – Tony Jazzu. Premiera krążka planowana jest na 18 stycznia. Będzie to nielegal wydany przy współpracy z The Truekings Label. Album promować mają co najmniej dwa klipy stworzone przez młodych szczecińskich artystów współpracujących z TTK – Dawida Iwaniuka (Natrium Studio) oraz Lolka. Premiera o godzinie 14. Link >>

Maka - Nie staram się zrozumieć

Przed Wami pierwszy klip promujący album Maka - Biali nie potrafią skakać. Klip powstał do utworu "Nie staram się zrozumieć". Premiera albumu przewidziana na 15 stycznia 2016 roku
Przed Wami pierwszy klip promujący album Maka - Biali nie potrafią skakać. Klip powstał do utworu "Nie staram się zrozumieć". Premiera albumu przewidziana na 15 stycznia 2016 roku
1234567

FOTOGALERIA

© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".