Piłkarze Pogoni bez punktów pod Jasną Górą w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie przegrali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:2 w 32 kolejce ekstraklasy.
Aktualny jeszcze mistrz kraju prowadzenie uzyskał w 8 minucie po rzucie karnym. Strzał Giannisa Papanikolaou (czyt Janisa Papanikolau) z 11 metrów obronił bramkarz portowców Rumun Valentin Cojocaru ale był bezradny przy dobitce Greka. Drugiego gola w 20 minucie strzelił Chorwat Ante Crnac. Po zmianie stron Pogoń uzyskała przewagę i w 74 minucie gola zdobył Kamil Grosicki. Dla kapitana Dumy Pomorza to 13 bramka w tym sezonie.

O sobotnim spotkaniu mówi pomocnik Pogoni Kacper Smoliński.- W pierwszej połowie na pewno nie byliśmy sobą, popełnialiśmy proste błędy. Na drugą połowę wyszliśmy zmobilizowani, aczkolwiek nie wystarczyło. Strzeliliśmy bramkę kontaktową. Zabrakło jednak, żebyśmy byli sobą w tym meczu i niestety przegrywamy to spotkanie.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona po przegranej z Rakowem stracili szanse na tytuł mistrza Polski oraz zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu. Portowcy na dwie kolejki przed zakończeniem ligowych rozgrywek mają 8 punktów straty do lidera Jagiellonii Białystok oraz 6 do drugiego Śląska Wrocław z którym mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin w piątek na wyjeździe zagrają ze Stalą Mielec
O sobotnim spotkaniu mówi pomocnik Pogoni Kacper Smoliński.