Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Zaklejone usta działaczy Samoobrony na znak odwołanego wykładu Mateusza Piskorskiego na Uniwersytecie Szczecińskim. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Zaklejone usta działaczy Samoobrony na znak odwołanego wykładu Mateusza Piskorskiego na Uniwersytecie Szczecińskim. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Zaklejone usta działaczy Samoobrony na znak odwołanego wykładu Mateusza Piskorskiego na Uniwersytecie Szczecińskim. Piskorski wraz z dwoma działaczami partii zorganizował w środę przed wydziałem humanistycznym uczelni niewielki happening.
Członkowie ugrupowania zakleili sobie usta taśmą, a Piskorski przemawiał. To była odpowiedź na odwołaną prelekcję.

Były poseł Samoobrony i obserwator krymskiego referendum miał w środę wygłosić wykład pt. "Polska polityka wschodnia", ale zgody nie wyraziły władze wydziału humanistycznego US.

Oficjalnie - prelekcja nie odbyła się z powodów formalnych, m.in. dlatego, że zaplanowane w godzinach zajęć spotkanie nie wpisuje się w program żadnego z przedmiotów nauczanych w Instytucie Politologii i Europeistyki, a pod wnioskiem o zorganizowanie wykładu zabrakło podpisu dyrektora instytutu.

- Takie tłumaczenie jest kuriozalne. Jeśli w Instytucie Politologii i Europeistyki nie mówimy o polityce wschodniej i koncepcjach z nią związanych, to pojawia się pytanie o czym my tam mówimy? - komentował Piskorski. - Problem polega na tym, że komuś nie podoba się to, że osoby o koncepcjach nieco odbiegających od tych, które głosi poprawny politycznie establishment, mogą występować i rozmawiać ze studentami. Nie podoba im się sama idea debaty.

Piskorski zapowiedział też, że swoimi doświadczeniami z Krymu będzie dzielił się na uczelniach w innych województwach. Ma zaplanowanych kilka wykładów. Dwa najbliższe mają odbyć się w Warszawie.

Władze wydziału humanistycznego US nie wyraziły zgody także na happening działaczy Samoobrony. Organizatorów przegoniła szatniarka.

Mateusz Piskorski był obserwatorem referendum na Krymie, które odbyło się 16 marca. Według władz półwyspu, mieszkańcy opowiedzieli się za przyłączeniem Krymu do Rosji. Państwa Zachodu uznały głosowanie za nielegalne.

Mimo to, prezydent Rosji Władimir Putin zaanektował sporne terytorium. Według Piskorskiego, referendum na Krymie było uczciwe i odbywało się bez zakłóceń.
- Takie tłumaczenie jest kuriozalne. Jeśli w Instytucie Politologii i Europeistyki nie mówimy o polityce wschodniej i koncepcjach z nią związanych, to pojawia się pytanie o czym my tam mówimy? - komentował Piskorski.
- Problem polega na tym, że komuś nie podoba się to, że osoby o koncepcjach nieco odbiegających od tych, które głosi poprawny politycznie establishment, mogą występować i rozmawiać ze studentami. Nie podoba im się sama idea debaty - dodał Piskorski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
Autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty