Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Więcej uprawnionych do głosowania, a każdy z prawem do dwóch głosów - to niektóre zmiany w szczecińskim budżecie obywatelskim.
Więcej uprawnionych do głosowania, a każdy z prawem do dwóch głosów - to niektóre zmiany w szczecińskim budżecie obywatelskim.
Więcej uprawnionych do głosowania, a każdy z prawem do dwóch głosów - to niektóre zmiany w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Od środy mieszkańcy będą mogli decydować, na co miasto ma wydać pięć milionów złotych.
Do wyboru jest m.in. montaż tzw. ekoławek z wtyczkami do ładowania telefonów albo kupno publicznych alkomatów.

- Głosować będą mogły osoby od 16. roku życia - mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Poszerzyliśmy bazę głosujących o tych, którzy uczą się w Szczecinie. W oparciu o legitymację szkolną lub studencką, te osoby będą mogły oddać swój głos, ale nie w formie elektronicznej, tylko papierowej. Chodzi o to, żebyśmy mogli zweryfikować uprawnienia tych osób do głosowania.

- By zagłosować, nie trzeba być zameldowanym w Szczecinie - dodaje dyrektor biura organizacji pozarządowych w urzędzie miasta Paweł Szczyrski. - Trzeba jednak kliknąć w oświadczenie, że głosujący jest mieszkańcem Szczecina.

Tajemnicą pozostaje, jak urzędnicy to zweryfikują. - Mamy swoje sposoby - odpowiada Szczyrski.

Każdy będzie mógł oddać dwa głosy - jeden na tzw. projekt ogólnomiejski, drugi na projekt dzielnicowy. Koszt realizacji każdego pomysłu to maksymalnie milion złotych, a więc miasto sfinansuje co najmniej pięć inwestycji.

Głosowanie na stronach urzędu, w urzędzie i jego filii oraz w siedzibach rad osiedli potrwa do 21 października. Wyniki miasto ogłosi po kilku dniach.
Relacja Natalii Skawińskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty