Włosi wygrali w Lyonie z Belgami 2:0 na zakończenie czwartego dnia piłkarskich Mistrzostw Europy, które odbywają się we Francji.
Na początku meczu groźniejsza była drużyna Belgii - strzałami z dystansu straszył Nainggolan, ale raz uderzenie było niecelne, a raz czujny był bramkarz Buffon. Włosi zaczęli atakować po pół godzinie gry i od razu skutecznie, piłkę wrzuconą z połowy boiska w polu karnym przyjął Giacchierini i pokonał belgijskiego bramkarza.

Włosi mieli kolejne okazje - jeszcze w pierwszej połowie stuprocentową zmarnował napastnik Pelle, a w drugiej najlepszą dla Belgii miał Lukaku - wyszedł na sam na sam z Buffonem i minimalnie przestrzelił. Belgów "dobił" w doliczonym czasie gry Pelle - to był strzał z woleja po kontrze wicemistrzów Europy.

Belgia - Włochy 0:2 (0:1)
Bramka: Giaccherini '32, Graziano Pelle ' 90+2

Belgia: Courtois - Ciman (76 Carrasco), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Nainggolan (62 Nainggolan), Fellaini - de Bruyne, Hazard - Romelu Lukaku (73 Origi).

Włochy: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Candreva, Parolo, de Rossi (78 Motta), Giacherini, Darmian (58 De Sciglio) - Eder (75 Immobile), Pelle. Żółte kartki: Chiellini, Eder, Bonucci, Motta.

We wcześniejszym meczu grupy E Irlandia zremisowała ze Szwecją 1:1, jeszcze wcześniej Hiszpania pokonała Czechów 1:0 w grupie D.

O ME można też poczytać w naszym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.