Niespodzianka w polskiej grupie EURO 2016. Piłkarze Irlandii Północnej wygrali w Lyonie z Ukrainą 2:0.
Tym samym drużyna trenera Michaela O'Neilla odniosła pierwsze w historii zwycięstwo w Mistrzostwach Europy.

Pierwszego gola strzelił w 49. minucie Gareth McAuley. Rezultat pojedynku ustalił w 6. minucie doliczonego czasu gry Niall McGinn.

Mecz został przerwany w 57. minucie z powodu padającego gradu, ale po dwóch minutach gra została wznowiona.

Po tym sukcesie Irlandia Północna w grupie "C" ma na swoim koncie trzy punkty. Tyle samo co Polska i Niemcy. Bez punktu po dwóch porażkach jest Ukraina, z którą biało-czerwoni zmierzą się we wtorek w Marsylii na zakończenie fazy grupowej EURO 2016.

Ukraina - Irlandia Północna 0:2 (0:0)
Bramki: McAuley 49', McGinn 96'

Ukraina: Andrij Piatow - Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Jarosław Rakicki, Wjaczesław Szewczuk - Andrij Jarmolenko, Serhij Sydorczuk (76. Denys Harmasz), Wiktor Kowalenko (83. Ołeksandr Zinczenko), Taras Stepanenko, Jewhen Konoplianka - Jewhen Selezniow (71. Roman Zozulia).

Irlandia Północna: Michael McGovern - Aaron Hughes, Craig Cathcart, Gareth McAuley, Jonny Evans - Jamie Ward (69. Niall McGinn), Corry Evans (93. Paddy McNair), Steven Davis, Oliver Norwood, Stuart Dallas - Conor Washington (84. Josh Magennis).