Mistrzowie Europy zapewnili sobie awans do następnej fazy turnieju. Hiszpania wygrała z Turcją 3:0.
Przed meczem turecki piłkarz Arda Turan mówił, że on i koledzy w starciu z Hiszpanią nie mają nic do stracenia. Okazało się jednak, że to nie do końca prawda. Złośliwi mówili, że mają do stracenia kilka bramek. I dość szybko to złośliwe proroctwo zaczęło się spełniać. Alvaro Morata trafił w 34 minucie głową po podaniu Nolito, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył uprzedni asystent Nolito.

Po przerwie Hiszpania przynajmniej na początku nie zwalniała tempa i w 48 minucie Alvaro Morata poprosił o wpisanie po raz kolejny swojego nazwiska do protokołu. 3:0. Wiele o tym meczu mówią statystyki z 60 minuty meczu. Po godzinie gry Hiszpanie mieli 12 szans na gola, Turcy 5. Skuteczność po stronie La Furia Roja była imponująca: na cztery strzały celne trzy znalazły drogę do siatki. Hiszpanie prowadzili grę i kontrolowali przebieg tego spotkania. Turcy nie mieli żadnych argumentów, aby przeciwstawić się Mistrzom Europy.

Grupa D: Hiszpania - Turcja 3:0 (2:0)

Hiszpania: David de Gea - Juanfran, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba (81. Cesar Azpilicueta) - Cesc Fabregas (71. Koke), Sergio Busquets, Andres Iniesta - David Silva (64. Bruno Soriano), Alvaro Morata, Nolito.

Turcja: Volkan Babacan - Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin - Selcuk Inan (70. Yunus Malli), Hakan Calhanoglu (46. Nuri Sahin), Ozan Tufan, Oguzhan Ozyakup (62. Olcay Sahan), Arda Turan - Burak Yilmaz.

Bramki: 1:0 Alvaro Morata (34-głową), 2:0 Nolito (37), 3:0 Alvaro Morata (48).

Żółta kartka: Sergio Ramos (Hiszpania) - Burak Yilmaz, Ozan Tufan (Turcja).

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia).