Belgia wygrała z Irlandią 3:0 w drugiej serii meczów grupy E na piłkarskim Euro we Francji. Fot. twitter.com/UEFAEURO
Belgowie rozstrzelali się dopiero po przerwie. Bramki dla Czerwonych Diabłów w Bordeaux strzelali dwa razy Romelu Lukaku (48' i 70') i Axel Witsel w 61 minucie.

Belgowie awansowali na drugie miejsce w grupie. Irlandczycy są ostatni.

Grupa E: Belgia - Irlandia 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Romelu Lukaku (48), 2:0 Axel Witsel (61-głową), 3:0 Romelu Lukaku (70)

Żółta kartka - Belgia: Thomas Vermaelen. Irlandia: Jeff Hendrick

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)

Belgia: Thibaut Courtois - Thomas Meunier, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen - Axel Witsel, Mousa Dembele (57. Radja Nainggolan), Yannick Carrasco (64. Dries Mertens), Kevin De Bruyne, Eden Hazard - Romelu Lukaku (82. Christian Benteke)

Irlandia: Darren Randolph - Seamus Coleman, John O Shea, Ciaran Clark, Stephen Ward - Jeff Hendrick, Glenn Whelan, James McCarthy (62. James McClean), Robbie Brady - Wes Hoolahan (71. Aiden McGeady), Shane Long (79. Robbie Keane)

Dziś jeszcze o 18 Islandia zagra z Węgrami, a o 21 Portugalia z Austrią.

O ME można też poczytać w naszym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.