Francja zremisowała ze Szwajcarią 0:0 w meczu grupy "A" podczas finałów Mistrzostw Europy odbywających się we Francji i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Szwajcaria wylądowała na miejscu drugim.
Francuzi od pierwszych minut "rzucili się" na reprezentację Szwajcarii. Szalał krytykowany po pierwszych meczach Paul Pogba. Zawodnik Juventusu Turyn kilka razy "kropnął" z dystansu, obił poprzeczkę, a Szwajcarzy - mimo kilku prób - nie mogli zagrozić bramce "Trójkolorowych".

Po zmianie stron lepiej zaczęli grać Szwajcarzy. Częściej rozgrywali piłkę, chociaż nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. Francuzi "przycisnęli" około 60. minuty, ale mieli problem z tym ostatnim podaniem otwierającym drogę do bramki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Francja - Szwajcaria 0:0

Francja: Hugo Lloris, Bacary Sagna, Adil Rami, Laurent Koscielny, Patrice Evra, Moussa Sissoko, Yohan Cabaye, Paul Pogba, Kingsley Coman (63. Dimitri Payet), Andre-Pierre Gignac, Antoine Griezmann (77. Blaise Matuidi).

Szwajcaria: Yann Sommer, Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez, Xherdan Shaqiri (79. Gelson Fernandes), Valon Behrami, Blerim Dzemaili, Granit Xhaka, Admir Mehmedi (86. Michael Lang), Breel Embolo (74. Haris Seferovic).