Jerzy Janowicz. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Jerzy Janowicz odpadł z tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. Ostatni z występujących w singlu polskich zawodników w szczecińskim challengerze przegrał w drugiej rundzie z Włochem Stefano Napolitano 6:3, 6:7, 4:6.
Nasz reprezentant po wygraniu pierwszej partii w drugiej prowadził już 3:0 i nic nie wskazywało na przykry finał. Niestety, jak mówi Jerzy Janowicz, jego rywal nagle się przebudził a jemu z każdą upływającą minutą na korcie ubywało sił.

- Dzisiaj teoretycznie prowadziłem 3:0, ale przeciwnik na początku nie robił nic. Nie stwarzał żadnego zagrożenia, psuł wszystko. Zdecydowanie szkoda tego meczu, ale pewnie jakbym zagrał jutro, to mogłoby być jeszcze gorzej - mówił po meczu Janowicz.

W ćwierćfinale turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open wystąpi czterech Włochów, dwóch Francuzów oraz zwycięzca szczecińskiego challengera sprzed dwóch lat Niemiec Dustin Brown i startujący po raz trzynasty w Szczecinie Hiszpan Albert Montanes.