Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Budowa tunelu pod Świną będzie kosztować ponad 900 mln złotych. źródło: www.facebook.com/PrezydentSwinoujscia/
Budowa tunelu pod Świną będzie kosztować ponad 900 mln złotych. źródło: www.facebook.com/PrezydentSwinoujscia/
Kolejne przesunięcie terminu podpisania umowy na budowę tunelu w Świnoujściu. Konsorcjum włoskich firm Astaldi i Ghella znów poprosiło o dodatkowy czas na dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Chodzi głównie o gwarancje bankowe.
Pierwotnie umowa miała być podpisana na początku lipca, ale wtedy - z tego samego powodu - termin też został przesunięty. Wszystko wskazuje na to, że dokumenty zostaną podpisane na początku sierpnia.

Prace przy budowie tunelu między wyspami Wolin i Uznam rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. - Budowa tunelu jest realizowana w systemie "projektuj i buduj", w związku z czym wykonawca, po podpisaniu umowy, rozpocznie projektowanie. Potrwa to 10 miesięcy. Później wykonawca będzie musiał wystąpić o zezwolenie na realizację inwestycji. Zakładamy, że budowa rozpocznie się w połowie przyszłego roku - informuje Julita Borkowska ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tunel w Świnoujściu powinien być gotowy w 2021 roku, a jego budowa będzie kosztowała ponad 900 milionów złotych.
- Budowa tunelu jest realizowana w systemie "projektuj i buduj", w związku z czym wykonawca, po podpisaniu umowy, rozpocznie projektowanie - informuje Julita Borkowska ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty