Radio Szczecin » Region »

Wybierasz się nad morze? Uważaj, drogi już zakorkowane [AKTUALIZACJA]

Korki na zachodniopomorskich trasach. Źródło fot.: www.szczecin.gddkia.bit-sa.pl
Korki na zachodniopomorskich trasach. Źródło fot.: www.szczecin.gddkia.bit-sa.pl
Spore korki utworzyły się w sobotę rano na zachodniopomorskich trasach, zwłaszcza w kierunku nadmorskim.
Godzina 17:
Na S3 nadal zwalniamy na węźle Rzęśnica. Dalej nad morze - jedziemy bez przeszkód.
Gorzej jest na "6" do Gdańska. Tam korek jest za Glewicami i sięga Kikorza. Polecamy trasy alternatywne.

Godzina 16:
Korek na S3, na węźle Rzęśnica. Zalecamy objazd przez ulicę Goleniowską i Dąbie. Jadąc dalej, w stronę morza, utkniemy w Miękowie - korek sięga aż za Przbybiernów. Bardzo duży ruch panuje też na krajowej 6 do Gdańska. Kolejka aut ustawiła się już przed Glewicami i sięga Olchowa. Radzimy korzystać z tras alternatywnych.

Godzina 15:
Jadąc S3, w stronę morza, utkniemy już w Miękowie - korek sięga aż za Przybiernów. Bardzo duży ruch panuje też na krajowej "6" do Gdańska. Kolejka aut ustawiła się już w Żółwiej Błoci i sięga Olchowa. Radzimy korzystać z tras alternatywnych.

Godzina 13:
W kierunku nadmorskich miejscowości kierowcy stoją na autostradzie A6 do węzła Rzęśnica, a później od obwodnicy Miękowa do Ostromic. Polecamy podróż trasą alternatywną przez Stepnicę, ale i tam - tuż przed Wolinem - droga wojewódzka nr 111 też się korkuje. Podczas powrotów znad morza kierowcy utkną przed Ostromicami, czyli na zjeździe z obwodnicy Parłówka. Korki w kilku miejscach są też - w obie strony - na krajowej "szóstce". Najtrudniej jest między Glewicami a Kikorzem oraz z obu stron miejscowości Płoty. Kierowcy stoją także w drodze do Kołobrzegu na krajowej "11" przed Bobolicami i za Koszalinem w okolicy miejscowości Mścice. Kierowcom ciężarówek przypominamy, że do końca sierpnia dla samochodów o masie całkowitej przekraczającej 12 ton wprowadzono zakaz wyjeżdżania na drogi w piątki między godziną 18 a 22, w soboty od 8 do 14 i w niedziele między 8 a 22.

Godzina 12:
Między węzłami Podjuchy i Kijewo na autostradzie A6 zderzyły się cztery samochody. Nikomu nic się nie stało, ale utworzył się tam korek.

W korkach przed i na remontowanym odcinku podszczecińskiej autostrady A6 kierowcy stoją już w obu kierunkach. W stronę nadmorskich miejscowości zator ma około ośmiu, a do Szczecina około czterech kilometrów. Stary przebieg ulicy Goleniowskiej też się korkuje. Słuchacze informują nas, że zamknięty był tam przejazd kolejowy. Zakorkowała się również ulica Kniewska. Spory ruch jest także na odcinku ponad 20 kilometrów między obwodnicą Miękowa a Brzozowem. Polecamy korzystanie z trasy alternatywnej przez Stepnicę i Recław. W Wolinie trzeba wrócić na krajową "trójkę". Droga jest wąska, przejeżdżając przez wsie trzeba zwolnić, ale jedzie się płynnie. Dopiero przed Recławiem trzeba chwilę odstać. Z trasy mogą korzystać nie tylko jadący do Świnoujścia czy Międzyzdrojów, ale również przez Kamień Pomorski na przykład do Dziwnówka. Wystarczy w Wolinie pojechać do obwodnicy Parłówka, skąd przez węzeł drogowy zjechać na wojewódzką "107". Korki są też na obwodnicy w kierunku Szczecina. Kierowcy stoją na odcinku około trzech kilometrów i dalej wolno jadą aż za Brzozowo. Kierowcy stoją także na "szóstce", w obie strony, między Kikorzem a Glewicami. Tak samo jest w Płotach i Rymaniu.

Godzina 11:
Korki w kierunku nadmorskich miejscowości są coraz bardzie uciążliwe. Najpierw swoje trzeba odstać przed węzłem Rzęśnica już na odcinku prawie ośmiu kilometrów. Później trasą S3 dość swobodnie podróżuje się aż do obwodnicy Miękowa. Tam jednak jest kolejny korek, który ciągnie się przez Babigoszcz, Przybiernów i Brzozowo aż to wjazdu na obwodnicę Parłówka, i przekracza 24 kilometry. Zalecamy trasę alternatywną przez Stepnicę. W Wolinie trzeba wrócić na "trójkę". Pierwsza możliwość ucieczki jest już na węźle Dąbie, jadąc dalej do wojewódzkiej "111" przez Załom, Kliniska i Łozienicę. Następny zjazd jest z węzła Goleniów Południe czy dalej Goleniów Zachód. Można też już na początku obwodnicy Miękowa uciec przez wieś. Na jej końcu wiaduktem nad obwodnicą również dojedziemy do Stepnicy. Coraz większe kolejki - w obie strony - są przed karsiborską przeprawą w Świnoujściu. Na promy trzeba czekać nawet dwie godziny. Kursują tylko dwie jednostki. Korki utworzyły się także po niemieckiej stronie, w pobliżu Anklam. Coraz większe zatory są też na krajowej "szóstce" między Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy stoją między Glewicami a Kikorzem. Podobnie jest w obie strony przed Płotami oraz w Rymaniu. Zakorkowana jest droga krajowa nr 11 między Koszalinem a Kołobrzegiem.

Z kłopotami muszą liczyć się także kierowcy, którzy będą wracać znad morza. Utrudnień można spodziewać się przed i na remontowanym odcinku autostrady A6 w kierunku Szczecina. - W ten weekend jeszcze nie pojedziemy dwoma pasami na fragmencie od Rzęśnicy w kierunku Kijewa. Firma Energopol deklaruje, że na przyszły tydzień jest szansa, że powrót ze Świnoujścia i Międzyzdrojów w kierunku Szczecina będzie już udrożniony po dwa pasy ruchu - informuje dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner.
Tunel na autostradzie A6. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Spółka Energopol miała udrożnić tam przejazd już w połowie czerwca. Do tej pory pod stojącym tunelem, który jest elementem przyszłej drogi dla zwierząt, można przejeżdżać tylko jednym pasem jezdni.

Godzina 10:
Po stłuczce na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego korek w kierunku Szczecina ma już ponad pięć kilometrów. Można go ominąć jadąc przez centrum Gorzowa. Kolejne utrudnienia czekają kierowców na podszczecińskiej autostradzie A6. Przed Rzęśnicą trzeba zwolnić już dojeżdżając do węzła Dąbie. Na węźle można zjechać w prawo i dalej przez Załom, Pucice, Kliniska i dojechać do Łozienicy. Stoją tam znaki kierujące na objazd drogą wojewódzką nr 111 przez Stepnicę. Droga doprowadzi nas aż do Wolina. Jadąc nią w stronę Świnoujścia, Międzyzdrojów czy Dziwnowa kierowcy ominą nie tylko korek na A6. Kolejne zatory utworzyły się na obwodnicy Miękowa, później przed Babigoszczą w Przybiernowie i w kierunku Brzozowa. Kolejki są też przed karsiborską przeprawą w Świnoujściu. Z obu stron na promy trzeba czekać co najmniej 40 minut. Kłopoty są również na krajowej "szóstce" w kierunku Kołobrzegu. Korek między Glewicami a Kikorzem sięga sześciu kilometrów. Można go ominąć, ale dość uciążliwym objazdem przez Goleniów, Mosty i Osinę.

Godzina 9:
Pierwsze utrudnienia czekają kierowców przed węzłem Rzęśnica, czyli skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 142. Kolejne przy obwodnicy Miękowa. Korek, który się tam utworzył, związany jest z tym, że dwie jezdnie zwężają się do jednego pasa ruchu. Ponadto obowiązuje tam - do Babigoszczy - odcinkowy pomiar prędkości. Kierowcy zwalniają na odcinku ponad siedmiu kilometrów. Kłopoty są także w Przybiernowie aż do rogatek Brzozowa. Zatory można ominąć zjeżdżając na drugim goleniowskim węźle w kierunku Stepnicy. Drogą wojewódzką nr 111 można dojechać do Wolina. Korki utworzyły się także na krajowej "szóstce". W kierunku Kołobrzegu w okolicach Kikorza, gdzie prowadzone są prace związane z budową S6, zator mierzy ponad cztery kilometry.

Region

Nitras na Niebuszewie. Były brawa, ale nie obyło się bez pretensji [ZDJĘCIA]Nitras na Niebuszewie. Były brawa, ale nie obyło się bez pretensji [ZDJĘCIA]Około 50 mieszkańców osiedla Niebuszewo-Bolinko w Szczecinie przyszło na spotkanie ze Sławomirem Nitrasem.» więcej Najważniejsze tematy dnia w wersji wideo. Zobacz RSNews [WIDEO]Najważniejsze tematy dnia w wersji wideo. Zobacz RSNews [WIDEO]Będzie kontrola po tragedii w Darłówku, 'drifter' ze Stargardu trafi do aresztu, zobacz trasę 39. PKO Półmaratonu - to wszystko w najnowszym #RSnews.» więcej Kuter przy wjeździe do Kołobrzegu. "To będzie wizytówka miasta"Kuter przy wjeździe do Kołobrzegu. "To będzie wizytówka miasta"Turystów przyjeżdżających do Kołobrzegu ma witać kuter ustawiony przy drodze.» więcej Sprawa ginekologa z Zabrza. Zgłaszają się kolejne poszkodowaneSprawa ginekologa z Zabrza. Zgłaszają się kolejne poszkodowaneSześć kobiet zgłosiło się, w ostatnich dniach, do zabrzańskiej policji w sprawie ginekologa podejrzanego o gwałty. Kobiety będą przesłuchiwane przed sądem w obecności psychologa.» więcej Zobacz którędy pobiegną biegacze w 39 edycji PKO półmaratonu [WIDEO]Zobacz którędy pobiegną biegacze w 39 edycji PKO półmaratonu [WIDEO]Ostatnia prosta przed 39. PKO Półmaratonem Szczecińskim.W tę sobotę odbędzie się bieg dla dzieci, dzień później pobiegną dorośli. Z tej okazji przygotowaliśmy wycieczkę wideo po trasie półmaratonu.» więcej Bartłomiej Sochański zainaugurował swoją kampanię wyborczą [ZDJĘCIA]Bartłomiej Sochański zainaugurował swoją kampanię wyborczą [ZDJĘCIA]Przedstawia swoją wizję Szczecina i krytykuje politykę Piotra Krzystka. Bartłomiej Sochański, kandydat PiS na prezydenta miasta zainaugurował we wtorek kampanię wyborczą. Jego hasło to 'Szczecin dostępny i sprawiedliwy'.» więcej Świnoujście: pierwotny wykonawca tunelu wpłacił wadiumŚwinoujście: pierwotny wykonawca tunelu wpłacił wadiumNa konto Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęło 10 milionów złotych od firmy Astaldi-Ghella, czyli pierwotnie wybranego wykonawcy tunelu, który zrezygnował z tej inwestycji. Ta kwota to wadium, które firma zobowiązała się wpłacić w przypadku ...» więcej Pół wieku od inwazji na Czechosłowację. Jaka była rola Ludowego Wojska Polskiego? [ZDJĘCIA]Pół wieku od inwazji na Czechosłowację. Jaka była rola Ludowego Wojska Polskiego? [ZDJĘCIA]- Haniebna akcja - tak o inwazji w Czechosłowacji w 1968 roku i udziale w nim Ludowego Wojska Polskiego mówili uczestnicy konferencji naukowej w Szczecinie.» więcej "Bezpartyjni" zaczynają kampanię. Pierwsza deklaracja? "Będziemy po sobie sprzątać""Bezpartyjni" zaczynają kampanię. Pierwsza deklaracja? "Będziemy po sobie sprzątać"Nie podają jeszcze programu wyborczego, ale już teraz apelują o ''czystą'' kampanię. Komitet Wyborców Piotra Krzystka, 'Bezpartyjni', może już oficjalnie ją prowadzić, bo został zarejestrowany.» więcej Pożegnaliśmy Danutę Dąbrowską [ZDJĘCIA]Pożegnaliśmy Danutę Dąbrowską [ZDJĘCIA]Rodzina, przyjaciele i studenci pożegnali profesor Danutę Dąbrowską. Została pochowana na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Konferencję zorganizował szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
33 nowe miejsca parkingowe, w tym 3 dla niepełnosprawnych, powstają w okolicach ulic Dembowskiego i Rynkowej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pogoń przed sezonem. "Mamy aspiracje medalowe". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przed Starą Rzeźnią dziesiątki kolorów fruwały przy akompaniamencie muzyki elektronicznej. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Bazar Fantastyczny w Pubie Exp w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Radio Szczecin na wakacjach w Rewalu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
1200 metrów kwadratowych ścian do wspinaczki i ponad 100 dróg. Tak wygląda otwarte w sobotę centrum wspinaczkowe przy szczecińskim Manhattanie. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Na szczecińskiej Łasztowni trwają Dni Ulicy Zbożowej. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.