Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Procesja ze świętymi w 2017 roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Procesja ze świętymi w 2017 roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
"Procesja ze Świętymi" przejdzie ulicami Szczecina. Tak katolicy drugi rok z rzędu będą obchodzić w Szczecinie Wigilię Wszystkich Świętych, czyli dzień poprzedzający 1 listopada.
- Procesja rozpocznie się o 19 od kościoła ojców dominikanów - tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek. - Z taką myślą, że idziemy od św. Dominika z relikwiami wszystkich świętych do katedry pw. św. Jakuba. Tam o 20 rozpocznie się msza św. Za rok planujemy procesję z kolejnego kościoła z patronem świętego.

Udział w tej mszy św. będzie już liczony jako nabożeństwo z 1 listopada. - To jest bardzo ważne, bo często w uroczystość Wszystkich Świętych nie mamy możliwości być na mszy św. Jesteśmy przy grobach naszych zmarłych, niektórzy będą w drodze na groby i nie mogą być wtedy na mszy świętej.

Relikwie, które uczestnicy poniosą w procesji to doczesne cząstki świętych (np. kawałek kości, paznokci, włosy, krew) lub przedmioty, które oni używali i mieli z nimi fizyczny kontakt. Kult relikwii istnieje niemal od początku chrześcijaństwa.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty