Radio Szczecin » Region »

Stadion trzeba zbudować jak najszybciej, bo ceny mogą wzrosnąć

Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Projekt stadionu Pogoni Szczecin. Mat. Urząd Miasta Szczecin
Budowa stadionu Pogoni Szczecin może pochłonąć ponad 360 milionów złotych. Taką kwotę zaproponowała jedyna firma, która złożyła ofertę w drugim przetargu. Goście "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin byli zgodni co do jednego - inwestycję trzeba zrealizować jak najszybciej, bo ceny mogą wzrosnąć.
Prezes Pogoni o nowej cenie przebudowy stadionu: Zaskakująco niska

Prezes Pogoni o nowej cenie przebudowy stadionu: Zaskakująco niska

Nowa cena za stadion w Szczecinie jest zaskakująco niska - przekonuje prezes Pogoni. Jarosław Mroczek bierze udział w posiedzeniu komisji sportu szczecińskiej rady miasta.
- I to jest właśnie ta weryfikacja przez życie. Inaczej zakładał kosztorys inwestorski, inaczej pokazują ceny bieżące. A przyszłość, bo stadion będzie dopiero realizowany, pewnie jeszcze te koszty pomnoży - mówiła Renata Łażewska z klubu Bezpartyjnych.

Natomiast zdaniem Przemysława Słowika z klubu Koalicji Obywatelskiej, modernizacja stadionu przy ulicy Twardowskiego to niepewna inwestycja.

- Jako mieszkańcy za długo czekamy na ten stadion. Czas najwyższy, żeby on powstał. Ubolewam, że w takiej formule i w tym miejscu. Bo gdybyśmy zrobili to wcześniej i w innym miejscu, tak jak sugerowaliśmy chociażby w Kołbaskowie, te koszty byłyby mniejsze. Inwestycja byłaby bardziej pewna. Teraz budujemy na terenie, na którym nikt nie wie co się dzieje pod spodem, jest to jeszcze zagadką. Zobaczymy jak to wyjdzie w trakcie - mówił Słowik.

Służby miejskie w przypadku stadionu Pogoni pracują niezbyt dobrze - podkreślał Leszek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

- Jakieś fatum ciąży nad stadionem w Szczecinie. Pamiętam tę wersję, którą omawiał m.in. prezydent Krzystek kilkanaście lat temu. Ten koszt jest tak wielki i jego się teraz akceptuje, a równocześnie z drugiej strony mówimy o próbie negocjacji. To też jest takie mało rozsądne działanie, które pokazuje, że niezbyt dobrze w tym przypadku te służby miejskie pracują - mówił Duklanowski.

Miasto nie zaakceptowało jeszcze oferty firmy Doraco na łączną kwotę 364 milionów złotych. Jest to jednak jedyna propozycja, która padła w drugim przetargu na budowę stadionu. Oficjalną decyzję magistratu mamy poznać na początku przyszłego roku.
Inwestycję trzeba zrealizować jak najszybciej, bo ceny mogą wzrosnąć - mówiła Renata Łażewska z klubu Bezpartyjnych.
Natomiast zdaniem Przemysława Słowika z klubu Koalicji Obywatelskiej, modernizacja stadionu przy ulicy Twardowskiego to niepewna inwestycja.
Służby miejskie w przypadku stadionu Pogoni pracują niezbyt dobrze - podkreślał Leszek Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.
Szczecin

Dodaj komentarz 12 komentarzy

Chcecie jak najszybciej wybudować stadion?
Super!
Ale z WŁASNYCH pieniędzy!!!
Od naszych, z podatków WARA!!!
W Szczecinie są ważniejsze potrzeby!
Jak choćby budowa własnych TOALET dla WSZYSTKICH mieszkańców centrum i śródmieścia!
Żeby w XXI wieku miasto WOJEWÓDZKIE nie zapewniło przez tyle lat ich budowy to jest wielki WSTYD!!!
Batman, opera, filharmonia czy choćby arkonka też są z podatków czyli pieniędzy nasz wszystkich również moich. Wszystko ma służyć mieszkańcom, stadion też. Żyj i pozwól żyć innym.
I cały układ milczy o tym, że to stadion dla prywatnej firmy i prywatna firma robi biznes. Sprzedają właśnie zawodnika za kilka mln. Ile pójdzie na budowę stadionu? Zero. Dlaczego? A bo tak. Bo Szczecin jest naiwny i daje się robić w konia.
I tak do tej sumy trzeba bedzie doplacic bo tak sie dzieje na rynku.Np.Hanza Tower ponad 100 mln.
a ja od dłuższego czasu powtarzam:
zamiast budować stadion dla grupki kiboli (i interesików "znajomych królika") oraz byle jakich kopaczy piłki - te pieniądze należałoby przeznaczyć na walkę ze smogiem w Szczecinie.
Za tę kwotę można wymienić wszystkie piece w mieszkaniach komunalnych na bardziej ekologiczne sposoby ogrzewania mieszkań!
Zniknęłoby kilkanaście tysięcy pieców, w których spala się wszystko, a czasem i węgiel nawet.
Ta garstka kiboli jednym meczem przebija roczna frekwencje w filharmonii np To po pierwsze. Po drugie klub płaci miastu dzierżawę za korzystanie z obiektu. Ktoś płaci miastu za filharmonie? Po trzecie, chcesz wymienić piece, super daj ludziom kasę ale co z tego jak tych co nie stać na piec nie stać i na dobrej jakości opał. Co z tego że piec będzie najwyższej klasy, jak będziesz palić byle g*w em to nic się nie zmieni. Po prostu ludzie za mało zarabiają i tu jest problem. Żyj i daj żyć innym.
"ta garstka kiboli przebija wszystko". Fakt. Stąd setki policjantów obstawiających "milusińskich".
"Kibiców" z filharmonii jakoś nie ostawiają.
Ile to jadu tutaj się wylewa na normalnych kibiców co niby są gorsi od innych mieszkańców.
Na mecze chodzi wiele rodzin z dziećmi i proszę nie obrażać kibiców.
Szanujmy się.
@Pablo - jak widać jesteś totalnym ignorantem: "Co z tego że piec będzie najwyższej klasy, jak będziesz palić byle g*w em to nic się nie zmieni." Otóż dla Twojej wiedzy jest od dawna POLSKI wynalazek, piec DOMOWY w którym spalanie następuje w wyższej temperaturze dzięki czemu możesz palić WSZYSTKIM nawet np. oponami i NIC ale to NIC trującego z komina się nie wydobędzie! Dotarło?! POLSKI całkiem bezpieczny dla środowiska piec!
I do tego powinny iść dopłaty dla ludzi a nie na zachcianki ludzi, którzy muszą być otaczani kordonami policji żeby nie robili burd!
A każda taka ochrona kosztuje spore pieniądze z naszych podatków!
Dla porównania jakoś na ŻADNYM koncercie w filharmonii czy w operze nie potrzeba było ani JEDNEGO policjanta!
Ile było tzw. "zadym" na meczach siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki w szczecińskiej arenie?
ZERO!
Dlatego, że wszędzie tam idą ludzie kulturalni...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!
Przedstawię dwa:
1. Tylko czekam na decyzję miasta na wymianę pieców i toalet. I na parę lat mam dobry biznes w Szczecinie!
Mimo wszystko pamiętajmy iloma mieszkaniami zarządza urząd miasta a ile to TBSy czy prywatne własności.
2. Stadion, potrzebny? Niezbędny? Otóż miasto wydając nasze pieniądze musi robić inwestycje w większości a nie je przejadać. Nie jesteśmy jeszcze Norwegią w której można obywatelowi zwrócić jego podatek kupując mu piec czy toaletę. I jeszcze trochę to potrwa. Najpierw potrzebujemy inwestycje które dadzą nam zarobki pozwalające na zebranie takich podatków byśmy mogli przejadać więcej kasy z podatków.
Niektóre koemnatarze wołają o pomste do nieba.
1. Logika jednego z internautów: Nie opłaca się budować nowego stadionu ponieważ korzystają z niego '' ludzie niekulturalni i musi tam być policja'' - Gratulacje dla tego Pana wygrał pan defiladę głupoty z 1 miejscem. Teraz Pana zadaniem jest udowodnić, że w Łodzi albo Warszawie ''nie jest wymagana policja na meczach''. Kolejna przykład: Gdyby jakiś Dziadek... chciał zabrać wnuka na mecz na nowy piękny stadion? Nie... nie może. Ponieważ jeden z internautów uznał, że stadion to miejsca dla ludzi '' nie kulturalnych '' ,a niestety ten dziadek z wnukiem nie łapią się w ''trend'' tego internauty. Brawa jeszcze raz! Zaznaczmy również, że Pogoń jest częścią kultura miasta, a nie wyłącznie kibiców uczęszczających na mecze... Tren pogoni jest wszędzie. W knajpach , w restauracjach, barach czy składach pociągów... A stadion i kibice są jego głównym ośrodkiem napędzającym, tej części kultury miejskiej.
Kolejna kwestia '' Refundacja toalet w domach ''
Ja chyba czegoś nie rozumiem...
Jeżeli ktoś mieszka na obrzeżach miasta musi zrobić remont na SWÓJ KOSZT.
Jest bardzo wiele przykładów, że ludzie, na swój koszt wszystko załatwiają, uzgadniają a realizacja dochodzi do skutku.
- Często elewacji
- Toalet również jak i pieców.
W mieście chyba jest inny sposób myślenia '' Na Krakowskiej dali ludziom dofinansowanie'', więc mi też muszą dać, poczekam 5 czy 10 lat. Powypisuje komentarze na wszelkiego rodzaju forach... Jestem całkowicie przeciwny takiemu rozdawnictwu. Ewentualnie dopłata 50% do wymiany pieców, aby nas nie zabiły. Koniec z rozdawnictwem zacznijcie się przyzwyczajać i skończcie pisać te żałosne komentarze '' To publiczne pieniądze nie mogą iść na stadion'', a na wasze kible już mogą iść? Nie przypominam sobie aby mi miasto dopłacało do remontu łazienki! :)...

Region

Doszło do tragedii, ale wciąż można spotkać tam dzieci [WIDEO, ZDJĘCIA]Doszło do tragedii, ale wciąż można spotkać tam dzieci [WIDEO, ZDJĘCIA]Doszło do tragedii, ale wciąż w tym miejscu spotkać można dzieci. Teren wokół basenu przeciwpożarowego przy ulicy Twardowskiego tylko prowizorycznie otoczony jest płotem.» więcej Wyższa Szkoła Humanistyczna podpisała umowę z zachodniopomorskim WOT-em [ZDJĘCIA]Wyższa Szkoła Humanistyczna podpisała umowę z zachodniopomorskim WOT-em [ZDJĘCIA]Dla uczelni to prestiż, dla wojska zaplecze. Na współpracy przede wszystkim mają jednak skorzystać studenci. Rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie podpisał w środę umowę z dowódcą Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony T ...» więcej Szczecinianie zyskają nową trasę w polskie góry [ZDJĘCIA, MAPA]Szczecinianie zyskają nową trasę w polskie góry [ZDJĘCIA, MAPA]Ta wiadomość z pewnością zainteresuje kierowców podróżujących z naszego regionu na południe Polski, na przykład do Karpacza czy Szklarskiej Poręby.» więcej Pożar w jednej z firm przy alei Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]Pożar w jednej z firm przy alei Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar sadzy w kominku. Ogień pojawił się kilka minut po godzinie 13:00 w jednej z firm przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie.» więcej Prezydent Krzystek pisze list do mieszkańców. W treści m.in. o polityce rząduPrezydent Krzystek pisze list do mieszkańców. W treści m.in. o polityce rząduPrezydent Szczecina tłumaczy się z podwyżek i odkładania w czasie części inwestycji - jak informuje jego rzecznik, właśnie rozpoczyna się wysyłka listu otwartego Piotra Krzystka do szczecinian.» więcej Wniósł materiały pirotechniczne na mecz. Usłyszał zarzutWniósł materiały pirotechniczne na mecz. Usłyszał zarzutTrzy lata więzienia grożą kołobrzeżaninowi za wniesienie materiałów pirotechnicznych na mecz.» więcej Nowa trasa rowerowa. 140 metrów za 200 tysięcy złotychNowa trasa rowerowa. 140 metrów za 200 tysięcy złotychNowa trasa rowerowa powstanie w nadmorskim Mielnie. Będzie mieć tylko 140 metrów - trasa połączy centrum miasta z planowanym węzłem przesiadkowym.» więcej Chcieli mu pomóc, on zaatakował ratownikówChcieli mu pomóc, on zaatakował ratownikówZaatakował ratowników medycznych, za to może trafić na trzy lata do więzienia. To 26-latek z Kołobrzegu, który leżał na ulicy.» więcej Śledztwo ws. katastrofy na Zamku. Geblewicz domaga się przeprosinŚledztwo ws. katastrofy na Zamku. Geblewicz domaga się przeprosinWzywany do przeprosin pyta, dlaczego miałby za swoje działanie przepraszać. Były radny wojewódzki z Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Drzazga komentuje słowa marszałka województwa z PO.» więcej Dzieci o swoich prawach. "Nietykalność cielesna jest najważniejsza" [ZDJĘCIA]Dzieci o swoich prawach. "Nietykalność cielesna jest najważniejsza" [ZDJĘCIA]Kilkudziesięciu uczniów ze szczecińskich szkół spotkało się w środę w sali sesyjnej urzędu miasta w związku z obchodami 30-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na swoim koncie Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki ma już dwie ściany - jedną za dawnym kinem Kosmos, a drugą w podwórku przy ulicy Bałuki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ponad 500 kobiet i mężczyzn wystartowało w drugim szczecińskim Biegu z Wąsem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.