Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Minister zdrowia Łukasz Szumowski. Fot. twitter.com/PremierRP
Minister zdrowia Łukasz Szumowski. Fot. twitter.com/PremierRP
Podczas konferencji prasowej minister zdrowia powiedział, że w Polsce nie ma żadnego przypadku koronawirusa. Choć jego zdaniem, taki przypadek pojawi się w ciągu najbliższych dni.
Łukasz Szumowski przypominał, żeby zachowywać zasady higieny. Podkreślał również, żeby zgłaszać wszelkie objawy grypowe.

- Proszę o zachowanie spokojnego, racjonalnego podejścia. Szczególnie wtedy, kiedy ten wirus się pojawi - mówił Szumowski.

W ten sposób minister zdrowia dementuje doniesienia między innymi łódzkich dzienników, które informują o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Łódzkiem.

Łukasz Szumowski poinformował, że obecnie w polskich szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywa 47 osób. 55 osób jest objętych kwarantanną domową, a ponad 1570 - monitoringiem służb sanitarnych.

Ministerstwo Zdrowia apeluje, by zachowywać się „spokojnie i rozsądnie” wobec informacji o rosnącej liczbie zachorowań na koronawirusa w innych krajach europejskich. Około południa w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu. W spotkaniu wzięli udział specjaliści, którzy starali się wyjaśnić, że koronawirus nie różni się znacząco od innych infekcji górnych dróg oddechowych. Główne objawy to gorączka, kaszel i duszności.

Na całym świecie wykryto jak dotąd ponad 81 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. WHO jest szczególnie zaniepokojona szybko rosnącą liczbą zakażonych m.in. we Włoszech - stwierdzono tam 400 zakażeń, a zmarło 12 osób.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty