Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Transportem żywności do centrów dystrybucji w Szczecinie i Koszalinie zajęli się żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. źródło: 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Transportem żywności do centrów dystrybucji w Szczecinie i Koszalinie zajęli się żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. źródło: 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
Tysiąc paczek żywnościowych osobom, które trafią na przymusową kwarantannę przekaże Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Transportem żywności do centrów dystrybucji w Szczecinie i Koszalinie zajęli się żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W skład każdego z tysiąca zestawów żywnościowych wchodzą m.in.: mleko, konserwy mięsne i rybne, dżemy czy makaron.

- To produkty o dłuższym terminie ważności. Trafią do osób, które zostaną poddane kwarantannie i nie będą w stanie same zaopatrzyć się w żywność - wyjaśnia dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, ks. Maciej Szmuc.

Żywność trzeba było przetransportować do magazynów Caritas w Szczecinie i Koszalinie. W tym pomogli żołnierze Obrony Terytorialnej.

- To bardzo potrzebna pomoc, bo nie dysponujemy takimi środkami transportu - dodaje ks. Szmuc.

Archidiecezja w ramach pomocy żywnościowej przygotowuje dystrybucję kolejnych paczek dla potrzebujących - za pośrednictwem parafii. Zachodniopomorscy terytorialsi już zapowiedzieli swoją pomoc.

Żołnierze WOT są także zaangażowani w pomoc innym służbom działając w ramach tzw. Wojskowych Zespołów Zadaniowych. Ich zadania wyznacza wojewoda zachodniopomorski.

- Jesteśmy w stałej gotowości, by wspierać szpitale przy transporcie sprzętu. Do dyspozycji jest także nasz psycholog, który pomaga osobom pozostającym w izolacji, w kwarantannie, przetrwać ten ciężki czas - zaznacza dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Grzegorz Kaliciak.

- Kiedy tylko usłyszeliśmy, że jest taka potrzeba, by przewieźć żywność ludziom potrzebującym pomocy, przebywających na kwarantannie to od razu zgłosiliśmy chęć pomocy. W trzy tygodnie po swojej przysiędze żołnierze bardzo ciężko służą, ciężko pracują, by pomóc w tej walce - dodaje rzecznik prasowy jednostki, Marcin Górka.
WOT w miarę możliwości pomoże potrzebującym - dodaje rzecznik prasowy jednostki, Marcin Górka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty