Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przyjęty budżet województwa zachodniopomorskiego na 2022 rok był jednym z tematów porannej "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin.
Zgodnie z uchwałą sejmiku, wydatki samorządu wojewódzkiego, to ponad 1,5 miliarda złotych i będą o 200 milionów większe niż dochody. Budżet poparło 18 radnych m.in. Koalicji Obywatelskiej, PSL-SLD, Bezpartyjnych. Przeciw głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, w tym radny Rafał Niburski.

- Jest też dużo rzeczy in minus typu wzrost zadłużenia województwa, wzrost deficytu budżetowego - wymienia Niburski.

Za poparciem budżetu, chodź z jednym zastrzeżeniem, był Zbigniew Chojecki, radny z klubu Pro Centrum. - Poparliśmy budżet, ale nie poparliśmy zarządu w tym stanie osobowym i to chciałbym mocno odkreślić - powiedział Chojecki.

Aż 160 milionów złotych w nowym budżecie przekazanych zostanie na funkcjonowanie Urzędu Marszałkowskiego. - Braki kadrowe i wiele spraw nakładanych na samorządy powodują wzrost kosztów ich funkcjonowania - uważa Artur Nycz, radny z Koalicji Obywatelskiej. - Powinniśmy zwiększyć nieco zatrudnienie z punktu widzenia tych kompetencji, które są narzucane na samorząd przez ustawodawcę. Liczba pracowników, która jest w Urzędzie Marszałkowskim nie jest w jakiś szczególny sposób wielka.

Najwięcej, bo prawie 300 milionów złotych z budżetu województwa, na nowy rok przeznaczono na drogi, w tym między innymi na obwodnicę Trzebiatowa.
Budżet poparło 18 radnych m.in. Koalicji Obywatelskiej, PSL-SLD, Bezpartyjnych. Przeciw głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, w tym radny Rafał Niburski.
Za poparciem budżetu, chodź z jednym zastrzeżeniem, był Zbigniew Chojecki, radny z klubu Pro Centrum.
- Braki kadrowe i wiele spraw nakładanych na samorządy powodują wzrost kosztów ich funkcjonowania - uważa Artur Nycz, radny z Koalicji Obywatelskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty