Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Strefa Zamieszkania Stare Miasto jest podzielona na podstrefę 1 i podstrefę 2. Mat. spp.szczecin.pl
Strefa Zamieszkania Stare Miasto jest podzielona na podstrefę 1 i podstrefę 2. Mat. spp.szczecin.pl
Przynajmniej 4 miliony złotych - albo i zdecydowanie więcej - nienależnie pobranych opłat: to możliwy scenariusz dla Strefy Zamieszkania Stare Miasto w Szczecinie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił w całości uchwałę Rady Miasta, na podstawie której pobierano opłaty w tym miejscu. Urzędnicy czekają teraz na pisemne uzasadnienie wyroku i będą decydować o ewentualnej kasacji do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jak informowaliśmy wcześniej, NSA uchylił już część zapisów dotyczących innych płatnych parkingów (przy ul. Szymanowskiego, Ogińskiego, Czarneckiego i pod Trasą Zamkową), dotyczących tak zwanej opłaty dodatkowej 200 złotych. Prezes miejskiej spółki zajmującej się poborem tej opłaty przyznał, że odda kierowcom z tego tytułu w sumie 400 tys. zł.

Tyle, że w tamtym przypadku sąd uchylił część zapisów. Tymczasem jeżeli chodzi o Strefę Zamieszkania Stare Miasto, uchwałę zakwestionowano w całości.

Na komisji gospodarki komunalnej urzędnicy przyznali, że tylko z tytułu opłat dodatkowych mowa o 4 milionach złotych. Nie wiadomo jednak, czy będzie trzeba oddać kierowcom nie tylko te, ale wszystkie pieniądze, jakie dotychczas wpłacili tam do parkomatów. Jak wspomniano, urzędnicy czekają na pisemne uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty