Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Wakacje za nami, to mamy dla was zaproszenie na nietypową lekcję z puchaczem, lannerem czy myszołowcem w roli nauczyciela.
Można wziąć udział w zajęciach z drapieżnikami z najdalszych zakątków świata i w ten sposób wesprzeć budowę wolier dla podopiecznych Zwierzogródu, Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie. Zaprasza Paulina Seweryniak wraz z Irą.

- W Polsce wykorzystywana jest głównie do zadań sokolniczych. Jest to ptak hodowlany. Pomaga nam edukować najmłodszych, ponieważ jest bardzo przyjazna i ułożona. Pokazuje budowę, dziób zakrzywiony w dół, sylwetka dość agresywna, szpony ostre, wzbudza respekt. Ira serdecznie zaprasza wszystkie szkoły do tego, aby trochę dowiedzieć się o ptakach drapieżnych, ich ochronie, znaczeniu. Między innymi będzie Ira, ale oprócz niej będzie też sowa Bravia. U nas w ośrodku będą od początku września odbywały się zajęcia dla szkół z zakresu ochrony ptaków - mówi Seweryniak.

Z ośrodkiem można się skontaktować np. poprzez facebookowy fanpage. Dochód z lekcji będzie przeznaczony na rozbudowę azylu.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty