Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
W ciągu miesiąca szczecinianie złożyli siedem tysięcy wniosków o dodatek węglowy. Urzędnicy szacują, że w w naszym mieście wszystkich uprawnionych, którzy mogą otrzymać pieniądze jest kilkanaście tysięcy osób.
Rządowe świadczenie wynosi 3 tysiące złotych i przyznawane jest niezależnie od dochodu.

- Wnioski można składać w Szczecińskim Centrum Świadczeń do 30 listopada - mówi rzecznik SCŚ-u Maciej Homis. - Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić przy ubieganiu się o te świadczenie to uzyskanie wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku, że w naszym mieszkaniu, domu znajduje się piec na paliwo stałe opalany węglem i węgiel jest głównym paliwem, którym ogrzewamy dom. Weryfikujemy to w Centralnej Ewidencji, także do wniosku nie ma potrzeby dołączania takiego wpisu, jest to weryfikowane na etapie prowadzenia postępowania.

W SCŚ przy ul. Kadłubka w Szczecinie był nasz reporter i pytał szczecinian, co sądzą o wsparciu: - Małżonka wypełniała wniosek. Trwało to może 10 minut. Niedługo. Te trzy tysiące złotych, to dla nas jest naprawdę dużo. Zwłaszcza, że mamy remont i póki co - ten piec na węgiel. - U nas ogrzanie domu kosztuje sporo. Teoretycznie, przy średnich temperaturach, czyli nie za duże mrozy, to taki worek 25 kg na dobę szedł. Te pieniądze się przydadzą. - Nie wiem jak to będzie. My się cieszymy, że jest, a co będzie dalej - staramy się na razie nie myśleć - mówili mieszkańcy.

Pieniądze powinniśmy otrzymać w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.
- Wnioski można składać w Szczecińskim Centrum Świadczeń do 30 listopada - mówi rzecznik SCŚ-u Maciej Homis.
Relacja Kamila Nieradki [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty