Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. pixabay.com / ArtTower (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / ArtTower (CC0 domena publiczna)
Uwaga na jeże, które rozpoczęły swoje jesienne wędrówki - ostrzega szczecińska Fundacja Dzikich Zwierząt.
Te sympatyczne zwierzęta budują teraz swoją tkankę tłuszczową, która pomoże im przetrwać zimę, niestety często ich szlaki przecinają się z drogami - mówiła Marzena Białowolska-Barnyk z Fundacji.

- One poruszają się porą wieczorową, musimy zwolnić, dostosować swoją jazdę do takich warunków, jakie są w terenie zabudowanym. Jeżeli zobaczymy jeża, który chce wejść na chodnik i przejść na drugą stronę drogi, to nie zabierajmy go, nie wywoźmy. Może tam są pędraki lub kocie miski i on potrzebuje w tę stronę iść - przekonywała Białowolska-Barnyk.

- Musimy zwrócić uwagę także na młode jeże - dodała Marzena Białowolska-Barnyk. - Instynkt przetrwania bierze zawsze u takich zwierząt górę i matka, jeżeli nabierze zapasów i pójdzie hibernować, to nie będzie karmiła maluchów, tylko je po prostu zostawi albo zasną przy niej i umrą podczas takiej hibernacji. Małe jeżątka poniżej 500 gram o tej porze zabieramy.

W takich sytuacjach pomagają m.in. szczecińskie organizacje - zarówno Fundacja Dzikich Zwierząt, jak i Jeżarnia czy Zwierzogród. Jeże objęte są ochroną, niedozwolone jest m.in. hodowanie ich w domu.
Te sympatyczne zwierzęta budują teraz swoją tkankę tłuszczową, która pomoże im przetrwać zimę, niestety często ich szlaki przecinają się z drogami - mówiła Marzena Białowolska z Fundacji.
- Musimy zwrócić uwagę także na młode jeże - dodała Marzena Białowolska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty