Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

ostatnich wyborach we Włoszech wygrały partie prawicowe. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
ostatnich wyborach we Włoszech wygrały partie prawicowe. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Eksperci Radia Szczecin o kierunkach zmiany polityki Unii Europejskiej. W ostatnich wyborach w Czechach, Szwecji i Włoszech wygrały partie prawicowe.
Dynamika zdarzeń w polityce jest obecnie zbyt duża, żeby przewidzieć długotrwały trend - mówił w "Radio Szczecin na Wieczór" dr Marcin Kędzierski, ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego. To pokłosie m.in. wojny na Ukrainie, czyli dostawy broni czy też polityka gazowa.

- W moim odczuciu nie ma dziś w Europie osoby, która wiedziałaby w jakim kierunku będzie szła integracja europejska w najbliższych latach. Jest tak wiele niewiadomych, które co więcej, na siebie wzajemnie oddziałują, że nie da się tak naprawdę powiedzieć, jak wspólnota będzie wyglądała za 12 miesięcy.

W poszczególnych państwach podczas kryzysu nastąpiła wymiana elit, ale nie zmiana dotychczasowego światopoglądu - mówił prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego. - Mówiąc krótko, wyborcy we wszystkich państwach członkowskich mają potencjał do dezaprobaty aktualnie rządzących i galopująca inflacja i trudności gospodarcze odciskają swoje piętno.

W Polsce wybory parlamentarne odbędą się za rok.
Dynamika zdarzeń w polityce jest obecnie zbyt duża, żeby przewidzieć długotrwały trend - mówił dr Marcin Kędzierski, ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego. To pokłosie m.in. wojny na Ukrainie, czyli dostawy broni czy też polityka gazowa.
W poszczególnych państwach podczas kryzysu nastąpiła wymiana elit, ale nie zmiana dotychczasowego światopoglądu - mówił prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty