Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Współpraca rządu i samorządu - goście "Kawiarenki Politycznej" z opozycji twierdzą, że jest tylko tam, gdzie rządzi PiS - a przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy podkreślają, że barwy partyjne nie mają tu żadnego znaczenia.
Tezę o wręczaniu czeków "swoim" prezentowała posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska, choć przykładów z naszego regionu wymienić nie potrafiła.

- Tam, gdzie są samorządy związane z PiS-em, tam przyjeżdża Morawiecki, tam przyjeżdża Ziobro, obdarowuje jakimiś czekami - powiedziała Prokop-Paczkowska.

- Wszystkie samorządy mogą liczyć na pomoc w inwestycjach - ripostował poseł PiS Artur Szałabawka. - Na przykład burmistrz Reska, który jest z Platformy Obywatelskiej, ale merytorycznie bardzo dobrze się nam współpracuje i wszyscy doceniają to, co my zrobiliśmy.

Iwona Maliszewska z Bezpartyjnych Samorządowców zwracała uwagę, że mieszkańcy oczekują od lokalnych władz rozwiązywania ich problemów. - Samorządy powinny być apolityczne. Nie powinno być w ogóle takiej sytuacji, ponieważ ludzie, którzy pracują i funkcjonują, oczekują od lokalnych gospodarzy przede wszystkim pracy na rzecz ich regionów - powiedziała Maliszewska.

Według Mateusza Wagemanna z Suwerennej Polski, obecnie rząd z samorządem współpracuje dobrze. - Nie było takiego wsparcia i takich programów na rozwój samorządów w naszym kraju i to mówią wszyscy wspólnym głosem - powiedział Wagemann.

Wybory odbędą się 15 października.
Tezę o wręczaniu czeków "swoim" prezentowała posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska, choć przykładów z naszego regionu wymienić nie potrafiła.
Wszystkie samorządy mogą liczyć na pomoc w inwestycjach - ripostował poseł PiS Artur Szałabawka.
Iwona Maliszewska z Bezpartyjnych Samorządowców zwracała uwagę, że mieszkańcy oczekują od lokalnych władz rozwiązywania ich problemów.
Według Mateusza Wagemana z Suwerennej Polski, obecnie rząd z samorządem współpracuje dobrze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty