Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Limitless
BON JOVI
video >>


Właśnie minęło 25 lat od pierwszego i jedynego zwycięstwa zespołu Bon Jovi na naszej liście. W styczniu roku 1995 grupa wygrała u nas z piosenką ,,Always”. Nowy utwór ,,Limitless” zapowiada nowy album grupy zatytułowany „Bon Jovi 2020”. Będzie to już 15 album w dyskografii tego zespołu, następca wydanego w 2016 „The House is Not For Sale”.
Lonely
JOEL CORRY
video >>


Joel Corry, angielski DJ, w roku ubiegłym osiągnął spory sukces z piosenką ,,Sorry”, która dotarła do szóstego miejsca UK Top 40. Joel Corry znany jest widzom serialu ,,Geordie Shore”, w którym kiedyś występował ze swoją ówczesną dziewczyną. Jest nie tylko didżejem ale też trenerem fitness. Jego najnowszy singiel ,,Lonely” już zdążył podbić playlisty brytyjskich stacji radiowych.
Goliath
SMITH & THELL
video >>


Maria Jane Smith i Victor Thell, czyli po prostu Smith & Thell, szwedzki duet, który działa już od siedmiu lat. Znamy ich dobrze z dwóch piosenek, które były notowane na naszej liście: ,,Forgive Me Friend” (6 miejsce) i ,,Hotell Walls (20 miejsce). Ich najnowszy singiel nosi tytuł ,,Goliath”.
Breaking Me
TOPIC feat. A7S
video >>

„Breaking Me” to owoc współpracy niemieckiego producenta o pseudonimie Topic oraz pochodzącego ze Szwecji enigmatycznego A7S. Jak mówią Topic i A7S, ich piosenka ,,Breaking Me" „to moment pomiędzy złamanym sercem a porywającymi bitami”. Topic debiutował w 2014 singlem „Light Up”, ale jego największym przebojem jest „Home” z Nico Santosem (platyna w Niemczech i podwójna platyna w Australii).
The Keeper
BLOSSOMS
video >>


Blossoms to jeden z ciekawszych młodych zespołów brytyjskich. W 2016 roku zajęli czwarte miejsce w plebiscycie BBC Sound. W roku kolejnym ich debiutancki album nominowany był do nagrody Mercury'ego, a oni sami do Brit Award w kategorii ,,Najlepszy debiutant”. Na rynek trafiła właśnie ich nowa płyta, którą promuje singiel ,,The Keeper”.
Rare
SELENA GOMEZ
video >>


Na rynku jest już album Seleny Gomez ,,Rare”. ,,Ta płyta reprezentuje moją podróż ku uzdrowieniu oraz rozwojowi. Nigdy wcześniej nie czułam takiej dumy z albumu” - powiedziała Selena Gomez o tym albumie. Do każdej piosenki z albumu powstało oficjalne lyric video, a do najnowszego singlowego utworu nakręcony został oficjalny pełno-budżetowy teledysk.
Ramię w ramię
VIKI GABOR & KAYAH
video >>


Dwa pokolenia. Dwa niesamowite głosy. Viki Gabor i Kayah połączyły siły. Piosenka napisana została we współpracy z Lanberry, Patrykiem Kumórem i Dominikiem Buczkowskim - Wojtaszkiem, czyli autorami „Superhero” i „Anyone I Want To Be”. Na akordeonie zagrał Marcin Wyrostek. Jak mówi Kayah: ,,Utwór został stworzony z myślą o wszystkich kobietach, siostrach, dziewczynach, które trzymają się razem i dzięki temu mogą zmieniać świat". Viki Gabor odpowiada: ,,Nie sądziłam, że taka chwila nadejdzie i to tak szybko! Współpraca z Kayah to dla mnie zaszczyt i przyjemność. Cieszę się ogromnie, że powstał ten utwór i mam nadzieję, że przyniesie słuchaczom dużo fajnych chwil i emocji".
Fade Away
AVICII feat. MISHCATT
video >>


5 grudnia, w Sztokholmie odbył się koncert poświęcony Avicii’emu. Tego samego dnia do serwisów cyfrowych trafił utwór „Fades Away – Tribute Concert Version” z gościnnym udziałem MishCatt. Wcześniej ukazała się już wersja „Fades Away” feat. Noonie Bao. Ukazała się jako ostatni utwór na pośmiertnej płycie Avicii’ego „TIM”, wydanej w ubiegłym roku. Wersja z MishCatt miała swoją premierę właśnie podczas koncertu w Sztokholmie. Joakim Berg, producent muzyczny, tak opowiada o okolicznościach powstania tej piosenki: ,,To była pierwsza piosenka, która powstała w trakcie sesji z Timem, Carlem Falkiem, Joe Janiakiem i ze mną. Była wiosna 2018. Tim i Joe poznali się właśnie tego dnia, Tim był zachwycony głosem Joe. Wszystko od razu kliknęło. Rozmawialiśmy chwilę o zespołach z lat 60. i 70., o tym, że wówczas artyści komfortowo czuli się w popie, ale jednocześnie robili bardzo dziwne piosenki. W jednym kawałku nastroje potrafiły drastycznie skakać. Ta rozmowa nieoczekiwanie przerodziła się w „Fades Away”. (…) Tim uwielbiał ten fragment tekstu: „Don’t you love it, how it all just fades away”. Teraz może wydawać się to smutne, w świetle wiadomych wydarzeń, jednak wtedy, w studiu, wszyscy czuliśmy się naładowani energią, ten kawałek dał nam lekkość. „Fades Away” powstało w towarzystwie wielu żartów, beztroski, śmiechu, dlatego dla mnie to zawsze będzie pozytywna piosenka. Prosty przekaz, by akceptować zmiany, upływ czasu i wyciskać jak najwięcej z tego, co nas otacza”.
Juliet & Romeo
MARTIN SOLVEIG & ROY WOODS
video >>


Martin Solveig, francuski didżej, znany z wielu bardzo ciekawych kolaboracji muzycznych. Tym razem połączył siły z Royem Woodsem, który świetnie zaśpiewał w tej piosence. Dodatkowo mamy tu fortepianowy sample zaczerpnięty z utworu „Der Alte” duńskiego didżeja Kölscha z roku 2011. Wcześniej Kölsch współpracował z Martinem Solveigiem, remiksując jego singiel „My Love” w roku 2018.
No Good
ALLY BROOKE
video >>


Ally Brooke to jedna z wokalistek zespołu Fifth Harmony, z którego wywodzi się także Camila Cabello. Najnowszy solowy singiel Ally Brooke bazuje na utworze ,,You're No Good For Me”, wydanym w roku 1987 przez Kelly Charles, samplowanym w latach 90 przez grupę The Prodigy w słynnym hicie ,,No Good (Start The Dance)”.
1234567