Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Śnie
KAŚKA SOCHACKA
video >>


Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90-tych śpiewa od dziecka. Ostatnio zachwyciła nas przepiękną ,,Wiśnią”, wcześniej ,,Zachodami”. Pracuje już nad swoim debiutanckim albumem, a tymczasem mamy nowy utwór napisany z Kortezem i współpracowniczką Korteza. Agatą Trafalską.
Change My Mind
CELINE DION
video >>


To piosenka z najnowszego albumu Celine Dion ,,Courage”, który był płytą tygodnia w Radiu Szczecin w styczniu tego roku. Celine Dion nagrała ten utwór z LP, która jest też współautorką tej piosenki. Z inicjatywą współpracy wyszła sama Celine Dion , która w jednym z wywiadów powiedziała, że jest zafascynowana LP i potrzebuje numeru telefonu do niej. Nie trzeba było długo czekać. Parę miesięcy później LP miała już gotową dla Celine Dion piosenkę i nawet zaśpiewała tu w chórkach.
Warszawa czeka
SORRY BOYS
video >>


To trzeci singiel z najnowszego albumu grupy Sorry Boys, zatytułowanego ,,Miłość”. Jak na razie największą popularnością z tej płyty cieszył się u nas utwór ,,Absolutnie absolutnie”. Teraz do promocji trafia ,,Warszawa czeka”. Bela Komoszyńska mówi: ,,Warszawa jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. Komponuję przy oknie z widokiem na panoramę Warszawy. Słowa i melodia tego utworu przyśniły mi się w nocy po tym jak słuchałam ,,Brackiej” Grzegorza Turnaua i myślałam, że chciałabym napisać mocny i wyrazisty utwór z refrenem o Warszawie”. W ten sposób powstała ,,Warszawa czeka”.
Fingertips
TOM GREGORY
video >>


Tom Gregory to angielski piosenkarz który w roku 2012 brał udział w brytyjskim The Voice, ale bez większego powodzenia. Grał też w jednym z seriali BBC. Od jakiegoś czasu zaczyna odnosić coraz większe sukcesyy jako piosenkarz, ale co ciekawe w Niemczech, tam cieszy się największą popularnością. ,,Fingertips” to jego najnowszy singiel.
Na statku
LIMBOSKI
video >>


Michał Augustyniak, czyli Limboski w październiku wydał swój nowy, siódmy album ,,Ucieczka Saula”. Płytę tę promuje piosenka ,,Na statku”, która nie brzmi jak nic co dotąd Limboski nagrał w swojej karierze. Sporo tutaj fortepianu, sampli, a miejscami nawet elektroniki. Skąd pomysł na ten utwór? ,,W Berlinie jest sporo wąskich kanałów, po których pływają stateczki wycieczkowe z kawiarniami. Czasem, gdy patrzę na te stateczki myślę sobie, że trzeba zbudować własną łódź i odpłynąć tym kanałem do rzeki, z rzeki do morza, a potem do oceanu, a potem wpłynąć do jakiegoś ogromnego wiru i w ten sposób rozwiązać zagadkę bytu. I stąd ta piosenka. Po prostu musiałem zapisać słowa nie wiedząc o co właściwie chodzi”. Do utworu powstał klip z Januszem Chabiorem w roli głównej.
Stop This Flame
CELESTE
video >>


To tegoroczna zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound, typującego największego nadzieje muzyczne na kolejny rok. Historia pokazuje, że wielu wcześniejszych zwycięzców stało się wielkimi muzycznymi gwiazdami: Adele, Sam Smith, Years & Years czy Ellie Goulding. Celeste zbiera zewsząd entuzjastyczne opinie: ,,Taki talent zdarza się raz na pokolenie… Od lat w Wielkiej Brytanii nie mieliśmy tak wspaniałej wokalistki soulowej. Jeśli istnieje sprawiedliwość na świecie, Celeste czeka światowa kariera" – napisał magazyn NME. Celeste odkryła miłość do muzyki dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z płytami klasyków soulu. We dwójkę słuchali bez końca Arethy Franklin i Elli Fitzgerald. Teraz szykuje swój debiutancki album, a na razie mamy znakomity singiel ,,Stop This Flame”.
For Good
FOOTHILLS feat. DOMINIQUE LE MON
video >>


Pierwsza produkcja muzyczna polskiego duetu Foothills. Kamil Pankowski i Kamil Relikowski, doświadczeni na arenie muzycznej, grali na wielu międzynarodowych festiwalach, ale pierwszy raz oficjalnie wydają swój utwór. Do zaśpiewania zaprosili szwedzką wokalistkę Dominique Le Mon, która wielokrotnie udzielała się w produkcjach pod szyldem Spinnin' Records czy Armada Music.
Amnesia
GRACE CARTER
video >>


Grace Carter to 22-letnia piosenkarka angielska. Rok temu zajęła trzecie miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2019 (to zestawienie największych nadziei muzycznych). Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem, ale zdążyła wydać już kilka bardzo dobrych singli. Najnowszy to ,,Amnesia”. Grace tak mówi o tej piosence: ,,To utwór o sile przebaczenia. Często w swoich piosenkach śpiewam o moich doświadczeniach z dzieciństwa oraz odrzuceniu, które czułam, będąc nastolatką. „Amnesia” powstała parę miesięcy temu, dzień po tym, gdy pogodziłam się z ojcem. Czułam się zagubiona. Od lat pisanie piosenek było katalizatorem dla emocji, ale sytuacja wciąż pozostawała bez zmian. Jednak tamtego dnia poczułam w końcu jakąś lekkość. Latami odcinałam się od ludzi, przez co zawsze skazywałam się na zawód. „Amnesia” pomogła mi zaakceptować przeszłość oraz to, że każdy jest tylko człowiekiem i popełnia błędy. Pomyłki powodują jednak dojrzewanie. „Amnesia” to mój sygnał, żeby zostawić przeszłość i iść dalej”.
The Night We Met
ALLE FARBEN
video >>


Franz Zimmer, czyli Alle Farben, niemiecki didżej który zanotował już bardzo wiele przebojów na naszej liście, a z utworem ,,Supergirl”, nagranym z Anną Naklab, wylądował u nas na miejscu pierwszym. Teraz przerobił piosenkę Lorda Hurona ,,The Night We Met”, która znalazła się w serialu Netflixa "30 Reasons Why".
Love Is Fire
FREYA RIDINGS
video >>


Debiutancki album tej piosenkarki zebrał wiele pochlebnych recenzji. ,,Freya Ridings to głos 2019 roku” – napisał The Times. ,,Precyzja muzyki klasycznej i surowe emocje w niebiańskim popie” – GQ. ,,Ponadprzeciętny talent” – Sunday Times Culture. ,,Najbardziej ekscytująca wschodząca gwiazda w Wielkiej Brytanii… Wielka sława tuż za rogiem” – The Sun. Jeden utwór z tego albumu, a mianowicie piosenka ,,Castles”, już stała się dużym przebojem w Europie. Teraz czas na nowy singiel, w wersji nieco różniącej się od albumowej. Freya Ridings tak mówi o utworze ,,Love Is Fire”: ,,Od pięciu lat to właśnie tym utworem rozpoczynamy koncerty. Za każdym razem, gdy słyszę tą gitarę, czuję, że skacze mi adrenalina. Wtedy wiem, że jestem gotowa, by zacząć śpiewać. Odkąd więcej koncertuję, zrozumiałam, że koncert musi być jak podróż. Pisanie „Love Is Fire” było niepowtarzalnym doświadczeniem. To prawdziwy koktajl emocji”.
1234567