Yared Shegumo zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w biegu maratońskim w Zurychu. Urodzony w Etiopii reprezentant Polski przegrał tylko z Włochem Daniele Meuccim.
Nasz zawodnik pokonał trasę 42 kilometrów w czasie 2 godzin i 12 minut. Zwycięzca był o niecałą minutę szybszy.

W niedzielnym maratonie długo na trasie prowadził Marcin Chabowski, ale zawodnik Pomeranii Szczecinek na osiem kilometrów przed metą osłabł i nie ukończył biegu.

Po sukcesie maratończyka, biało-czerwoni w klasyfikacji medalowej mają na swoim koncie 11 medali, w tym dwa złote, pięć srebrnych i cztery brązowe. Jeszcze dziś ten dorobek może
zostać poprawiony. W finale skoku wzwyż z szansami na medal wystąpią Kamila Lićwinko i Justyna Kasprzycka. Niespodziankę mogą także sprawić nasi reprezentanci w biegach sztafetowych kobiet i mężczyzn.