Polska reprezentacja w piłce nożnej wygrała 2:0 z Niemcami w meczu eliminacji Mistrzostw Europy.
Pierwszego gola w 51. minucie zdobył strzałem głową Arkadiusz Milik. Autorem drugiej bramki w 88. minucie był Sebastian Mila.

Emocje po wygranej, chwilę po spotkaniu studził napastnik polskiej drużyny, Robert Lewandowski. Zawodnik powiedział, że kluczem do wygranej była skuteczność, ale przypomniał, że zwycięstwo naprawdę będzie cenne jeśli Polacy podtrzymają dobrą passę i we wtorek wygrają ze Szkocją.

Jednym z bohaterów meczu był bramkarz polskiej ekipy, Wojciech Szczęsny, który nie przepuścił ani jednej piłki, chociaż Niemcy oddali 20 strzałów. Jak jednak sam podkreślał wynik jest efektem pracy całej drużyny. Dodał, że nie udało mu się uniknąć błędów.

Trener kadry, Adam Nawałka pochwalił swoich piłkarzy za zaangażowanie. Jak dodał w meczu z mistrzami świata zawsze potrzeba trochę szczęścia, ale tu decydującą rolę odegrała determinacja zawodników.

Szkoleniowiec niemieckiej ekipy, Joachim Loew zapewnił, że porażka nie jest dla jego piłkarzy dramatem, a raczej mobilizacją do cięższej pracy.

To pierwsze zwycięstwo polskich piłkarzy z reprezentacją Niemiec w historii. Agencja TVN/x-news Agencja TVN/x-news