Halowi piłkarze Pogoni 04 wygrali ostatni w tym roku w Szczecinie mecz w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wicemistrz kraju pokonał wicelidera ekstraklasy futsalu Clearex Chorzów 3:1. Do przerwy mimo wielu dogodnych okazji dla gospodarzy był remis 0:0. Jak mówi jeden z wyróżniających się graczy Pogoni Mateusz Gepert, szczecinianie nie tracili nadziei na zwycięstwo i wierzyli, że w drugiej połowie piłka musi już wpaść do bramki gości.

- Śmialiśmy się w szatni pół żartem, pół serio, że chyba zaczarował nam bramkę bramkarz Clearexu. Dostali w końcu tego gola na 1:0 i musieli się otworzyć. Udało się rozwiązać worek i strzelić trzy bramki - komentuje Mateusz Gepert.

Gole dla Pogoni 04 zdobyli Michał Kubik, Mateusz Gepert i Artur Jurczak. Honorową bramkę dla chorzowian na dziewięć sekund przed końcem pojedynku strzelił Tomasz Robczak.

W kolejnym meczu ekstraklasy futsalu szczecinianie 6 grudnia zagrają na wyjeździe z zespołem Euromaster Chrobry Głogów.
Jak mówi jeden z wyróżniających się graczy Pogoni Mateusz Gepert, szczecinianie nie tracili nadziei na zwycięstwo i wierzyli, że w drugiej połowie piłka musi już wpaść do bramki gości.