Były reprezentant Polski w piłce nożnej Jan Tomaszewski jest oburzony poziomem sędziowania w półfinale mundialu piłkarzy ręcznych w Katarze. Fot. TVN24/x-news
Nasza reprezentacja przegrała w piątek z gospodarzami mistrzostw 29:31. Jak mówił w sobotę Tomaszewski, sprawą powinien zająć się Interpol.

- Mam nadzieję, że specjalna komisja Interpolu do spraw korupcji w sporcie natychmiast się tym zajmie. Jak można dopuścić do tego, że jakieś paszporty sportowe upoważniają do tego, żeby reprezentować daną ojczyznę, kraj. Po drugie, jak można wyznaczyć arbitrów z Serbii do sędziowania drużynie, w której gra pięciu czy sześciu byłych Jugosłowian. To jest skandal - grzmiał Tomaszewski.

Tomaszewski dodał, że w takich warunkach gra się fatalnie. - Mecz trwa 60 minut. Od pierwszej minuty byliśmy drukowani. Biorę pełną odpowiedzialność za słowo. Sędziowie serbscy wyprowadzali z równowagi i wprowadzali nieprawdopodobnie nerwową atmosferę wśród naszych zawodników. Dziwię się, że nasi wytrzymali bez rękoczynów. Ja bym nie wytrzymał - powiedział Tomaszewski.

TVN24/x-news

Polska zagra w niedzielę z Hiszpanią w meczu o brązowy medal. Początek spotkania o godzinie 14:30.

O tytuł mistrza walczyć będzie Katar z Francją - to spotkanie rozpocznie się o 17:15.
Tomaszewski dodał, że w takich warunkach gra się fatalnie.