Piłkarze Pogoni Szczecin odpadli z Pucharu Polski. Portowcy w 1/16 finału tych rozgrywek przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:2.
Zespół trenera Michała Probierza objął prowadzenie w 25 minucie po golu Karola Świderskiego, który pokonał debiutującego w szczecińskiej jedenastce byłego bramkarza białostockiego klubu Jakuba Słowika. Pogoń skutecznie odpowiedziała w 43 minucie, kiedy po rzucie rożnym Rafała Murawskiego bramkę strzelił Adam Frączczak i do przerwy był remis 1:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze Jagiellonii i po akcji Piotra Grzelczaka Przemysław Frankowski zdobył w 50 minucie drugiego gola. Dwie minuty po stracie bramki, ekipa trenera Czesława Michniewicza straciła także jednego piłkarza. Jarosław Fojut za faul otrzymał czerwoną kartkę i od 52 minuty portowcy grali w osłabionym składzie. Pomimo ambitnej postawy zawodnikom Pogoni nie udało się już doprowadzić do remisu i ostatecznie szczecinianie przegrali w Białymstoku 1:2.

Jagiellonia w 1/8 finału Pucharu Polski zmierzy się z Zagłębiem Lubin, które we wtorek pokonało w Stargardzie Szczecińskim drugoligowych Błękitnych 4:2.