Polscy siatkarze doznali pierwszej porażki w kwalifikacyjnym turnieju do Igrzysk Olimpijskich. Biało-czerwoni po pięciu z rzędu zwycięstwach w Tokio i zapewnieniu sobie prawa startu w Rio de Janeiro, przegrali w sobotę z Iranem 1:3.
Premierowego seta kadra trenera Stephana Antigi przegrała do 20. W drugiej odsłonie Polacy ulegli Irańczykom do 18. Trzeci set biało-czerwoni wygrali do 20, niestety czwartą partię przegrali do 32.

Po sobotnim zwycięstwie siatkarze Iranu, prowadzeni przez byłego trenera polskich siatkarzy Argentyńczyka Raula Lozano, zapewnili sobie awans do Igrzysk Olimpijskich. W Rio de Janeiro o medale olimpijskie walczyć będzie także Francja, która pokonała Wenezuelę 3:2.

W niedzielę, na zakończenie turnieju w stolicy Japonii, polscy siatkarze zmierzą się z Australią, która w sobotę pokonała Chiny 3:1 i zachowała szansę na awans do IO.