Rosja przegrała ze Słowacją 1:2 w meczu grupy "B" piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji. Fot. https://twitter.com/UEFAEURO
Słowacy zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie: po strzałach Vladimira Weissa i uderzeniu Marka Hamsika. Kontaktowego gola dla Rosjan strzelił w drugiej połowie Denis Głuszakow. Do 67. minuty na boisku przebywał piłkarz warszawskiej Legii Ondrej Duda.

W tabeli grupy "B" po tym meczu po trzy punkty mają Walijczycy i Słowacy, jeden mają Rosjanie i jeden Anglicy. Anglia z Walią zagrają w czwartek.

Rosja - Słowacja 1:2 (0:2)
Bramki: Głuszakow 80' - Weiss 32', Hamsik 45'

Rosja: Igor Akinfiejew - Igor Smolnikow, Aleksiej Bierezucki, Siergiej Ignaszewicz, Georgij Szczennikow - Roman Neustaedter (46. Denis Głuszakow), Aleksandr Gołowin (46. Paweł Mamajew), Aleksandr Kokorin (75. Roman Szirokow), Fiodor Smołow, Oleg Szatow - Artiom Dziuba.

Słowacja: Matus Kozacik - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Tomas Hubocan - Juraj Kucka, Viktor Pecovsky, Marek Hamsik, Robert Mak (80. Michal Duris), Vladimir Weiss (72. Dusan Svento) - Ondrej Duda (67. Adam Nemec).