Chorwacja pokonała Hiszpanię 2:1 i niespodziewanie wygrała rywalizację w grupie "D" podczas finałów piłkarskich Mistrzostw Europy odbywających się we Francji.
Wszystko zaczęło się "planowo". Po świetnej zespołowej akcji w 7. minucie z najbliższej odległości trafił Alvaro Morata i Hiszpania prowadziła. Chorwacja wyrównała w ostatniej minucie pierwszej połowy. Gola strzelił Nikola Kalinić.

W drugiej odsłonie Hiszpanie mieli rzut karny, ale Sergio Ramos strzelił praktycznie w środek bramki, a Danijel Subašić obronił.

Remis satysfakcjonował oba zespoły, ale Chorwaci grali do końca i w 87. minucie zdobyli drugą bramkę. Strzelił Ivan Perisić. To oznacza, że Chorwaci wygrywają grupę "D", a Hiszpanie w jednej ósmej finału trafią na Włochów.

To świetna informacja także dla Polaków, bo jeżeli biało-czerwoni wygrają w jednej ósmej finału ze Szwajcarami, to później nie trafią na Hiszpanów, tylko na triumfatora meczu Chorwacja z którąś z drużyn z trzeciego miejsca.

Więcej o EURO 2016 można poczytać w naszym specjalnym serwisie internetowym: radioszczecin.pl/euro.