Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:2 (1:1). Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Drugoligowi piłkarze Błękitnych Stargard odpadli z Pucharu Polski. Ekipa trenera Krzysztofa Kapuścińskiego przegrała na własnym stadionie z Drutex-Bytovią Bytów 1:2 w meczu pierwszej rundy turnieju tysiąca drużyn.
Sobotnie spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla stargardzian, bo w 19 minucie po strzale Wojciecha Fadeckiego z rzutu wolnego Błękitni objęli prowadzenie 1:0. Do remisu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy doprowadził Łukasz Wróbel, który wykorzystał rzut karny i do przerwy było 1:1.

Zwycięskiego gola dla pierwszoligowca w 58 minucie zdobył Artur Formela. Pomimo ambitnej gry stargardzian rezultat pojedynku nie uległ już zmianie i do drugiej rundy Pucharu Polski awansowali piłkarze Drutex-Bytovii.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski odpadli także drugoligowi piłkarze Kotwicy Kołobrzeg, którzy przegrali Chojniczanką Chojnice 2:3.

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:2 (1:1)
1:0 - 18' Wojciech Fadecki
1:1 - 45' Łukasz Wróbel (karny)
1:2 - 57' Artur Formela

Błękitni: Przemysław Wróbel - Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik Ż, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (61' Mateusz Czapłygin), Paweł Lisowski Ż (87' Sebastian Inczewski), Maciej Kazimierowicz, Bartosz Flis (57' Michał Magnuski), Wojciech Fadecki Ż - Przemysław Brzeziański.

Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel Ż, Martin Cseh, Marek Opałacz - Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut Ż (61' Michał Rzuchowski), Robert Mandrysz, Jakub Bąk (84' Alen Ploj), Mateusz Klichowicz (77' Kamil Wacławczyk), Artur Formela Ż - Janusz Surdykowski.