Tenisowy kompleks olimpijski w Rio de Janeiro. Fot. rio2016.com
Tenisiści ziemni blado wypadli w Rio de Janeiro. Nawet mikst Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot nie wykorzystał dużej szansy, by znaleźć się w strefie medalowej.
Polscy tenisiści mieli grać z Iriną Begu i Horią Tecau w środę, ale ze względu na fatalną pogodę spotkanie przełożono na czwartek. Dzień więcej odpoczynku miał tylko pomóc, w dodatku Tecau tego samego dnia rozgrywał spotkanie deblowe.

Radwańska i Kubot tego nie wykorzystali. Jedynie w 10. gemie I seta zdołali przełamać serwis Rumunów i wygrać seta 6:4. W kolejnym była walka punkt za punkt. Doszło do tie-breaka, w którym Polacy zdobyli pierwsi punkt, po czym siedem pod rząd zdobyli przeciwnicy.

O wyniku spotkania decydował super tie-break. Radwańska i Kubot rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale później było na remis. Dopiero przy stanie 6:6 Rumuni objęli po raz pierwszy prowadzenie i jak się okazało nie oddali go. Wygrali tę dogrywkę 10:8 i są w ćwierćfinale. A może nawet w półfinale, bo w kolejnej rundzie mieli zagrać z Hiszpanami, jednak ci najprawdopodobniej dadzą walkowera, bo Rafael Nadal gra jeszcze w singlu i deblu.

Dorobek polskich tenisistów ziemnych w Rio - jedno zwycięstwo (debla Marcin Matkowski - Kubot) i sześć porażek.

Więcej o Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro można przeczytać w naszym specjalnym serwisie - www.radioszczecin.pl/rio.