Siatkarze Espadonu Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarze Espadonu pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2 (w setach 20:25, 25:21, 16:25, 25:14 i 15:12) w meczu 10. kolejki Plus Ligi. To pierwsze zwycięstwo szczecinian na parkiecie w tym sezonie.
MVP niedzielnego meczu został wybrany kapitan Espadonu Janusz Gałązka, który przyznał, że premierowe zwycięstwo nie przyszło łatwo.

- Wygraliśmy 3:2 po ciężkim meczu. Nie wiem czy w tym trzecim secie to Bydgoszcz zaczęła dobrze grać, czy może my zaczęliśmy grać słabo, ale w czwartym potrafiliśmy się podnieść. To było najważniejsze. Potem już poleciało. W piątym postawiliśmy kropkę nad "i". Cieszymy się ze zwycięstwa. Czujemy ulgę - mówił po meczu.

Po wygranej z Łuczniczką zespół serbskiego trenera Milana Simojlovića opuścił ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek.

W środę, w kolejnym meczu Plus Ligi, Espadon Szczecin zmierzy się z AZS-em w Olsztynie.