Siatkarze Espadonu byli bliscy sprawienia sensacji w starciu ze Skrą Bełchatów w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Szczecinianie po zaciętym meczu ostatecznie jednak przegrali na wyjeździe z obrońcą trofeum 2:3 i odpadli z pucharowych rozgrywek.

Pierwszego seta bełchatowianie wygrali do 19. Drugą partię ku zdumieniu kibiców na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy trenera Michała Gogola pokonując gospodarzy do 16. W trzeciej odsłonie ponownie lepsza okazała się Skra punktując gości do 19. Czwartego seta Espadon wygrał do 22 i o losach ćwierćfinałowego pojedynku zadecydował tie-break. W decydującej partii Skra pokonała szczecinian do 12 i awansowała do Final Four Pucharu Polski, który w sobotę i niedzielę odbędzie się we Wrocławiu.

Siatkarze Espadonu za pucharową porażkę będą mogli zrewanżować się już 22 stycznia, kiedy to w Bełchatowie spotkają się ze Skrą w rozgrywkach Plus Ligi.