Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce podczas halowego mityngu lekkoatletycznego w Berlinie. Zawodnik OSOT-u Szczecin, który przed tygodniem pokonał w Poczdamie 6 metrów tym razem uzyskał 5.86.
Będący w znakomitej formie szczecinianin lider światowej listy najlepszych tegorocznych wyników atakował wysokość 6.05, ale wszystkie trzy próby były nieudane. Drugi w zawodach w Berlinie był mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Brazylijczyk Thiago Braz da Silva z wynikiem o 16 centymetrów gorszym od Piotra Liska. Piąte miejsce zajął inny z polskich tyczkarzy były mistrz świata Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz, który zaliczył 5.60.

Dobrze w halowym mityngu lekkoatletycznym Copernicus Cup w Toruniu spisała się Sofia Ennaoui. Zawodniczka MKL-u Szczecin zajęła czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów z nowym rekordem życiowym poprawionym aż o ponad 5 sekund. Bieg na tym dystansie wygrała Etiopka Genzebe Dibaba z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie. Drugi w biegu na 1500 metrów w Toruniu był policzanin Marcin Lewandowski. Były zawodnik UKL-u Ósemka Police obecnie reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz przegrał tylko z Kenijczykiem Bethwelem Birgenem. Ozdobą zawodów Copernicus Cup był nowy rekord kraju w biegu na 800 metrów Joanny Jóźwik, która jako druga Polka w historii pokonała ten dystans poniżej dwóch minut uzyskując czas 1.59.29. Jóźwik poprawiła tym samym 18-letni rekord Lidii Chojeckiej wynoszący 1.59.99.