Arkadiusz Szwedowicz (kat. do 81 kg), zawodnik klubu BKS Skorpion Szczecin. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwa złote medale zdobyli pięściarze Skorpiona Szczecin w Mistrzostwach Polski seniorów w boksie zakończonych w piątek w Człopie.
Tytuł mistrzowski obronił Arkadiusz Szwedowicz, który w finale wagi półciężkiej do 81 kilogramów pokonał Mateusza Goińskiego z Zagłębia Konin 4:1.

Złoty medal zdobył również Tomasz Resól w wadze koguciej do 56 kilogramów. Szczecinianin w decydującej walce wygrał z Jarosławem Iwanowem z Wisły Kraków na punkty 4:1.

Swoje finałowe walki przegrali dwaj inni zawodnicy Skorpiona: Dorian Mospinek i Kacper Harkawy. Mospinek w wadze papierowej do 49 kilogramów jednogłośnie na punkty uległ Jakubowi Słomińskiemu z Wdy Świecie. Harkawy po zaciętej walce przegrał w finale wagi muszej do 52 kilogramów 1:4 z Dawidem Miziołkiem z klubu Jawor Team Jaworzno.

W sumie szczecińscy bokserzy w Mistrzostwach Polski w Człopie zdobyli sześć medali: dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Na najniższym stopniu podium stanęli Karol Kowal ze Skorpiona w wadze lekkiej do 60 kilogramów oraz Krzysztof Rydyński z Olimpu w wadze muszej.