Katarzyna Gajgał-Anioł. Fot. Chemik Police
Siatkarki Chemika Police nie zdobędą Superpucharu Polski. Obrończynie trofeum przegrały z Budowlanymi Łódź 1:3 w finałowym meczu rozegranym w piątek w Dąbrowie Górniczej.
Policzanki pierwszego seta przegrały do 20. W drugiej partii mistrzynie kraju pokonały siatkarki z Łodzi do 19. W trzecim secie ponownie lepsze okazały się zawodniczki Budowlanych, wygrywając tę odsłonę do 21. Najbardziej zacięta i emocjonująca była czwarta partia, w której siatkarki Chemika miały dwie piłki setowe, ale ostatecznie przegrały do 26.

W meczu o Superpuchar policki zespół prowadzili Piotr Matela i Marek Mierzwiński - asystenci trenera siatkarek Chemika Jakuba Głuszaka, który został w Szczecinie, ponieważ jego żona spodziewa się dziecka.