Espadon Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarze Espadonu nadal bez zwycięstwa w tym roku w rozgrywkach o mistrzostwo Polski: szczecinianie po niesamowitym meczu przegrali w Bydgoszczy z tamtejszą Łuczniczką 2:3 w Plus Lidze.
Początek piątkowego starcia należał do gospodarzy, którzy po wygranych (do 20. i 21.) prowadzili już 2:0 w setach.

Drużyna trenera Michała Gogola po regulaminowej, 10-minutowej przerwie, powróciła na parkiet odmieniona i wygrała trzecią partię do 18. Nieprawdopodobnych emocji dostarczył kibicom czwarty set, który trwał aż 55 minut i zakończył się sukcesem Espadonu 42:40!

Szczecinianie w tej odsłonie obronili osiem piłek meczowych, a sami nie wykorzystali jedenastu setboli. O losach pojedynku rozstrzygnął tie-break w którym więcej sił zachowali bydgoszczanie. Siatkarze Espadonu nie wykorzystali dwóch piłek meczowych i ulegli 20:18 przegrywając ostatecznie z Łuczniczką 2:3.

To piąta z rzędu porażka naszej drużyny w ligowych rozgrywkach. W kolejnym meczu Plus Ligi siatkarze Espadonu w środę w Szczecinie zmierzą się z ONICO Warszawa.