Dwa brązowe medale zdobyli szczecinianie w Mistrzostwach Świata w sportowym ratownictwie wodnym odbywających się w Adelajdzie. Na najniższym stopniu podium w dalekiej Australii stanęli Cezary Kępa i Wojciech Kotowski.
Obaj nasi ratownicy wywalczyli brązowe krążki wraz z kolegami z drużyny Adamem Dubielem i Pawłem Wernerem w wyścigu sztafetowym 4x50 metrów z przeszkodami oraz z Adamem Dubielem i Bartoszem Stanielewiczem w wyścigu sztafetowym 4x25 metrów z holowaniem manekina.

W sumie reprezentacja Polski w rywalizacji seniorów zdobyła 6 medali w tym jeden złoty i 5 brązowych. Mistrzyniami Świata w sportowym ratownictwie wodnym zostały Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło i Kornelia Fedkiewicz, które triumfowały w wyścigu sztafetowym 4x50 metrów z przeszkodami.

Trenerem męskiej kadry ratowników wodnych jest szczecinianin Sławomir Juszkiewicz. Po startach seniorów zmagania o medale Mistrzostw Świata w sportowym ratownictwie wodnym rozpoczną teraz w Australii juniorzy.