Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. twitter.com/premierleague
Fot. twitter.com/premierleague
Piłkarze Liverpoolu po raz 19. w historii, a pierwszy od 30 lat zostali mistrzami Anglii. O losach tytułu przesądziła porażka jedynego rywala w walce o trofeum, Manchesteru City.
Broniąca mistrzostwa ekipa z Manchesteru przegrała w Londynie z Chelsea 1:2 (0:1). Na 7 kolejek do zakończenia rozgrywek Liverpool ma 23 punkty przewagi nad Manchesterem City, a do wywalczenia jest 21 punktów.

Tak sukces popularnych "The Reds" komentuje Radosław Majewski, były zawodnik Pogoni Szczecin, ale również, a w tym kontekście przede wszystkim angielskich klubów.

- Mi się wydaje, że to jest przypieczętowanie całego sezonu. Wszyscy podziwiali Liverpool, jak grał w lidze angielskiej i Lidze Mistrzów. Każdy nie mógł się doczekać meczów Liverpoolu. Dla fanów to potwierdzenie, że Liverpool w ostatnich trzech latach zrobił taki progres, że zasłużył na mistrzostwo Anglii.

Majewski chwali pracę, którą wykonuje ze swoimi piłkarzami niemiecki szkoleniowiec Jürgen Klopp. - Źle się kojarzy w Anglii miasto Liverpool. Nie wiem dlaczego tak jest. Nikt nie był zadowolony, że są tak wysoko i tak grają. Wydaję mi się, że Jürgen Klopp zmienił swoim uśmiechem to nastawienie kibiców, ludzi, ich podejście. Zarażał swoją pozytywną energią od momentu przyjścia do Liverpoolu. Są jeszcze bardziej zasłużeni na pomnik, ale on jest w tym gronie, żeby powoli zastanawiać się, do którego kamieniarza pójść.
Tak sukces popularnych "The Reds" komentuje Radosław Majewski, były zawodnik Pogoni Szczecin, ale również, a w tym kontekście przede wszystkim angielskich klubów.
Majewski chwali pracę, którą wykonuje ze swoimi piłkarzami niemiecki szkoleniowiec Jürgen Klopp.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty