Szczecinianie przegrali z Treflem Sopot 65:85 w ćwierćfinałowym meczu finałowego turnieju w Sosnowcu. Do przerwy Wilki Morskie prowadziły 42:35 i nic nie wskazywało na porażkę mistrzów kraju.
Po zmianie stron zawodnicy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego mieli olbrzymie problemy z trafieniem do kosza i stracili przewagę na boisku. O losach pojedynku zadecydowała fatalna trzecia kwarta przegrana przez Kinga 9:33.
Szczecinianie po takim ciosie już się nie podnieśli i ostatecznie przegrali z obrońcą trofeum 65:85. Najskuteczniejszym graczem Wilków Morskich w czwartkowym meczu był Avery Woodson. Amerykanin trafił sześć "trójek" i zdobył w sumie 28 punktów, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa.

W sobotnim półfinale Pucharu Polski koszykarze Trefla Sopot zagrają z Legią Warszawa, która w innym ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała Polski Cukier Start Lublin 112:83