Aktywna sobota
Radio SzczecinRadio Szczecin » Aktywna sobota
Andrzej i Wojtek Czyż, Hania Pracz.
Andrzej i Wojtek Czyż, Hania Pracz.
Aktywna Sobota SKT
Zajęcia dla dzieci i dorosłych. Dla początkujących i zaawansowanych. Czym są szkółki tenisowe, kto może się do nich zapisać i co daje gra w tenisa - o tym rozmawialiśmy z gośćmi: Andrzejem Czyżem ze Szczecińskiego Klubu Tenisowego oraz Hanią Pracz i Wojtkiem Czyżem, młodymi tenisistami.
Monika Szymanik, autorka projektu "Kamienica w lesie"
Monika Szymanik, autorka projektu "Kamienica w lesie"
Kamienica w lesie w Aktywnej Sobocie
Monika Szymanik sama o sobie mówi "niereformowalna miłośnika stareńkiego Szczecina". Na Instagramie stworzyła profil "Kamienica w lesie", w którym pokazuje piękno starych budynków.
Nam opowiadała o swoich ulubionych miejscach, o tym, jak otwiera zamknięte drzwi i o planach wydania książki.
Dni otwarte na kortach SKT. Z dziećmi pracuje Andrzej Czyż fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dni otwarte na kortach SKT. Z dziećmi pracuje Andrzej Czyż fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Aktywna Sobota - SKT czyli Szczecinianie Kochają Tenis
Szczecinianie kochają tenis - nie ma wątpliwości Andrzej Czyż wiceprezes Szczecińskiego Klubu Tenisowego. W Aktywnej Sobocie rozmawialiśmy m. in. o tuniejach dla amatorów, dniach otwartych, szukaniu talentów i o planach na ten rok.
Łobuziaki to my!
Łobuziaki to my!
Lobuziaki
Dzieci z domu dziecka Trzcińsku marzą, aby pojechać na wycieczkę do Warszawy. Aby zebrać pieniądze, organizują bieg. O drużynie Łobuziaków, o tym co robi Stowarzyszenie "Fani Formy" i o wielkanocnym biegu opowiadali nasi goście - Katarzyna Otoka, prezes stowarzyszenia "Fani Formy", Piotr Przytuła, wychowawca z ośrodka w Trzcińsku oraz reprezentacja Łobuziaków, czyli Katarzyna Kałachurska, Daria Błasik i Karina Dżanojan.
Marcelina Wojewoda i Atos
Marcelina Wojewoda i Atos
Agility
Psie sporty? Oni wybrali agility. O co to w tym chodzi i czy każdy pies może pokonywać przeszkody, opowiadała Marcelina Wojewoda, która razem z jamnikiem Atosem trenuje właśnie tę dyscyplinę sportu.
Oliwia Sarnecka i Wiesław Bindaszewski
Oliwia Sarnecka to młoda biegaczka, która nie boi się mówić, że chce sięgnąć po najwyższe w sporcie cele. O sukcesach, trenowaniu, szukaniu wsparcia i planach na przyszłość opowiadała razem ze swoim trenerem, Wiesławem Bindaszewskim z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Szczecinie.
Historia gryfińskiego futbolu
O swoim projekcie i historii sportu w regionie opowiadali Grzegorz Racinowski oraz dr Ryszard Stefanik, którzy pracują nad książką o gryfińskim futbolu.
Szczecinianie pobiegną przez Saharę
W naszym studiu gościła dwójka szczecinian, którzy kochają ekstremalne biegi. Teraz zamierzają się sprawdzić na dystansie 50 km. Ale dystans to nie wszystko - to bieg z przeszkodami i odbywa się na pustyni.
Bartosz Mateńko i Wojciech Chmurak opowiedzieli nam, co ich ciągnie na Saharę i jak przygotowywali się do ekstremalnego biegu.
Handmade
Handmade
Handmade
Cuda na kiju, a raczej na drutach i rzemykach. Dziewczyny aktywne są na siedząco, tworzą szaliki, czapki, makatki i biżuterię. Karolina INU Gembarowska oraz Kaja Rempel opowiedziały nam o swoich pasjach.
1234567